English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

از بخش خصوصی توانمند حمایت می کنیم

از بخش خصوصی توانمند حمایت می کنیم
وزارت نیرو با هدف تکیه بر توان داخل از پیمانکاران و سازندگان فعال در صنعت آب و برق حمایت می کند.

لوگو صبابه نقل از شانا،  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو اظهار کرد: صنعت آب و برق ایران با  تکیه بر دانش و فناوریهای روز جهان با شتاب مطلوبی در حال پیشرفت است و در این مسیر وزارت نیرو از بخش خصوصی فعال در این بخشها حمایت می کند.

 علیرضا دائمی افزود: شرکتهای ایرانی اکنون در بسیاری از عرصه ها حضوری موفق در طرحهای توسعه ای وزارت نیرو و نیز برنامه های تعمیراتی دارند و افزون بر حضور در داخل کشور در کشورهای دیگر نیز حضوری فعال دارند.

 وی ادامه داد:  شرکتهای بخش خصوصی یکی از چالشهای اصلی خود را در روند فعالیت، همکاری نکردن بانکها و پرداخت نشدن تسهیلات می دانند و به دلیل چالشهای مالی با مشکلات گوناگونی مواجه هستند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو ادامه داد: سرمایه گذاریهای جدید و همکاری نظام بانکی می تواند مشکلات موجود را برطرف کند و در این مسیر باید برای سرمایه‌گذاری در صنعت آب و برق کشورمان جاذبه ایجاد شود تا سرمایه گذاران با اطمینان اقدام به سرمایه گذاری کنند.

دائمی افزود: با روشهای مختلف و استفاده از لایحه خروج از رکود امیدواریم بتوانیم بدهیهایمان را تا حدود زیادی بپردازیم، در سال ١٣٩٣ توانستیم جلو افزایش بدهیها را بگیریم که موضوع مهمی به شمار می رود.

وی اظهار کرد: امسال بخشی از بدهیها به بخش خصوصی از محل تهاتر تسویه شد اما مجموعه بدهیهای صنعت برق به گونه ای است که در صورت  نبود تدابیر لازم روی صنعت برق تاثیر می گذارد.

دائمی گفت: بدهی دولت در بخش برق ٢٠ هزار میلیارد تومان است که هشت میلیارد تومان از آن مربوط به بانکها و موسسه های اعتباری  و بخشی نیز در عرصه تولید از سوی بخش خصوصی ایجاد شده است و امیدواریم امسال بتوانیم سه هزار تا چهار میلیارد تومان بدهی خود را پرداخت کنیم و تاکنون هزار میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

وی با بیان این که امسال سه میلیارد دلار سهم وزارت نیرو از صندوق توسعه ملی بوده است گفت: پیش بینی می کنیم همین میزان نیز در سال ٩٤ به وزارت نیرو اختصاص یابد.

دائمی اظهار کرد: طبق برنامه ریزیها تا سال ١٣٩٧ باید ٢٠ در صد از صنعت آب و برق در دست وزارت نیرو باشد و بقیه به طور کامل از سوی بخش خصوصی اداره شود و در این مسیر آماده حمایت از بخش خصوصی هستیم.

کد خبر: 231691
۹ دی ۱۳۹۳ ۱۶:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.