English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۰۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

موفقیت ایرانی‌ها در احداث نیروگاه برق عمان

موفقیت ایرانی‌ها در احداث نیروگاه برق عمان
متخصصان و مدیران ایرانی توانستند نیروگاه برق و تاسیسات جانبی پالایشگاه مسقط در کشور عمان را با رعایت تمامی مسائل ایمنی احداث و تحویل شرکت پالایشگاه نفت عمان دهند.

لوگو صبابه نقل از فارس، قاضی میر سعید مشاور هیأت مدیره شرکت مجری طرح های نیروگاهی و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران بااشاره به اینکه این شرکت توانسته است ده ها طرح صنعتی و عمرانی در بخش های مختلف صنعتی اعم از نفت و گاز ، پتروشیمی و نیروگاهی را در 14 سال اخیر با موفقیت به پایان برساند و تحویل دهد.

وی درباره اجرای طرح نیروگاه و تاسیسات پالایشگاه مسقط عمان گفت: از طرح های برون مرزی این شرکت می توان به احداث نیروگاه عمان در شهر مسقط اشاره کرد که این شرکت با توجه به انجام موفقیت آمیز پروژه نیروگاه گازی پالایشگاه مسقط، موفق به دریافت حدود 20 میلیارد ریال جایزه صادراتی از انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون این شرکت در بعد داخلی طرح های نیروگاه و یوتیلیتی اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز ، نمک زدایی از نفت خام واحد بنگستان اهواز ، ایستگاه پمپاژ نفت در سایت نیشابور و مدیریت طرح ذوب و اسید مس سونگون تبریز را در دست اجرا دارد.

قاضی میرسعید گفت: این شرکت در طول 14 سال توانسته است 24 پروژه در بخش های  نیروگاه، نفت و گاز و صنعت را با موفقیت در ایران، ارمنستان و عمان به اتمام برساند.

سعید مرجوی رئیس هیأت مدیره شرکت نیز گفت: این شرکت در یک مناقصه بین المللی با حضور اولیه 17 شرکت توانست امتیازات فنی لازم را کسب و جزو 4 شرکت تایید صلاحیت شده ( اسپانیا، هند ، امریکا و ایران ) با ارائه پیشنهاد بازرگانی مناسب برنده این مناقصه شود.

وی افزود: بر اساس قرارداد با شرکت پالایشگاه نفت عمان این شرکت متعهد به اجرای کلید در دست احداث نیروگاه به ظرفیت 52 مگاوات، تاسیسات تولید بخار اصلی و کمکی ، تاسیسات تولید آب شیرین ، تاسیسات تولید آب نرم و تاسیسات تصفیه سوخت شده است.

وی تامین تجهیزات ، عملیات ساختمانی ، نصب و راه اندازی ، تامین لوازم یدکی دو ساله و ضمانت سه ساله را از ویژگی های این طرح بیان کرد و گفت: این شرکت با تکیه بر توانایی مدیران و متخصصان ایرانی، بخشی از نیازهای تجهیزاتی طرح را از ایران تامین کرد که می توان به صادرات خدمات فنی مهندسی و طراحی و ساخت بخش عمده تاسیسات آب شیرین کن ، انواع کابلها ، شیرآلات صنعتی ، طراحی سیستم کنترل و اسکادا، تجهیزات اتصال زمین و حفاظت کاتدیک و اسکلت فلزی اشاره کرد.

مرجوی گفت: این طرح در فضای محدود داخلی پالایشگاه شهر مسقط با تولید مستمر 24 ساعته (‌تنها پالایشگاه وقت عمان ) و با رعایت مسائل ایمنی کار و با ثبت رکورد 3 میلیون ساعت کار بدون حادثه اجرا شد و خوشبختانه تیم مدیران شرکت توانستند محدودیت های حاکم بر تحریم های ناعادلانه در زمینه های افتتاح نکردن اعتبار اسنادی برای شرکت های ایرانی و تامین تجهیزات بر اساس تعهدات قراردادی را برطرف کنند.

وی افزود: طرح نیروگاه و تاسیسات پالایشگاه مسقط بزرگترین پروژه فنی و مهندسی در حوزه انرژی است که یک شرکت خصوصی ایرانی در یک بازار کاملا رقابتی در خارج از کشور اجرا کرد و موفق به دریافت رضایت نامه از کارفرمای خود شد.

*سپری شدن بیش از 25 هزار ساعت کارکرد اجزاء مختلف طرح بدون بروز مشکل

مرجوی ، سپری شدن بیش از 25 هزار ساعت کارکرد اجزاء مختلف طرح بدون بروز مشکل را از دیگر ویژگی این طرح دانست و گفت: بر اساس ارزیابی رایزن ایران در عمان انجام این طرح در محل بزرگترین پالایشگاه عمان بدون تردید یکی از ارزشمندترین اقدامات یک شرکت ایرانی در حوزه صنعت نفت ، گاز ، پتروشیمی و نیروگاهی این کشور محسوب می شود.

وی افزود: این طرح در سه سال اجرا شده و 102 میلیون دلار هزینه اجرای طرح بوده است.

مرجوی با بیان اینکه این شرکت در فازهای 6، 7 و 8 عسلویه، احداث نیروگاه را بر عهده داشته است از برنده شدن در طرح بازسازی نیروگاهی در عراق به ارزش 20 میلیون دلار خبر داد که البته به علت شرایط امنیتی در عراق ، ابلاغ آن از طرف عراقی به شرکت ، تاخیر 10 ماهه داشته است.


کد خبر: 13931015000650
۱۵ دی ۱۳۹۳ ۱۵:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.