English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رویکرد دولت تقویت بخش خصوصی در تولید برق است

رویکرد دولت تقویت بخش خصوصی در تولید برق است
وزیر نیرو گفت: رویکرد دولت یازدهم، تقویت بخش خصوصی برای اجرای پروژه های تولید برق در کشور است.

لوگو صبا به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان روز سه شنبه در مراسم افتتاح مرحله دوم نیروگاه سیکل ترکیبی «پره سر» رضوانشهر در غرب استان گیلان که با حضور معاون اول رییس جمهوری انجام شد، افزود: در این اقدام دولت، طی دو سال هزینه سرمایه گذاری انجام گرفته بار دیگر به خزانه بازمی گردد.

وی اظهار داشت: تبدیل سوخت مصرفی نیروگاه های موجود کشور به بخار از بهترین کارهایی است که در سطح کشور شاهد اجرای آن هستیم که با تکمیل این واحدها، بازده کار نیز 1.5برابر افزایش می یابد.

وزیر نیرو با اشاره به صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی در بخش تولید برق خاطرنشان کرد: تبدیل نیروگاه ها به سیکل ترکیبی یکی از این روش ها به شمار می رود که اکنون به دست توانمند فرزندان این آب و خاک در حال اجراست.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل گروه مپنا نیز در این مراسم گفت: روزانه 2 میلیون لیتر گازوییل یا معادل آن گاز طبیعی از محل اجرای این پروژه در سطح کشور صرفه جویی می شود.

عباس علی آبادی افزود: این پروژه نخستین طرحی محسوب می شود که در راستای تعامل و همراهی بخش خصوصی با دولت انجام شده است.

وی اظهار کرد: قرار بر این بود که سرمایه گذاران خارجی این پروژه را اجرا کنند که اکنون با اجرایی شدن آن به دست توانمند فرزندان ایران اسلامی، در مناسب ترین وضعیت و با ظرفیت بالای 50 درصد کار می کند و از بهترین نیروگاه های کشور می باشد که در خدمت وزارت نیرو قرار دارد.

علی آبادی با بیان این که امروز صنعت برق در قله افتخار قرار دارد، خاطرنشان کرد: این صنعت بدون اتکا به طرف خارجی کار می کند و تحریم ها نیز هرگز در مسیر حرکت رو به جلوی آن خللی وارد نمی کند.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این پروژه، سالانه حدود پنج میلیارد دلار در صنعت برق کشور صرفه جویی می شود.

به گزارش ایرنا، با بهره برداری از دو واحد توربین بخار در مرحله دوم نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر رضوانشهر، 320 مگاوات به ظرفیت تولید برق استان افزوده شده است.

میزان هزینه انجام شده برای ساخت این دو واحد توربین بخار، 300 میلیون یورو بوده و با بهره برداری از این مرحله از نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر، ظرفیت این نیروگاه به 968 مگاوات افزوده می شود.

پیش از این، چهار واحد توربین گازی این نیروگاه با ظرفیت 648 مگاوات در سال 1391 به بهره برداری رسیده بود.

این نیروگاه در زمینی به مساحت یکصد هکتار در جوار مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس حضرت معصومه (س) در شهرستان رضوانشهر راه اندازی شده است.

شهرستان رضوانشهر در 75 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

کد خبر: 81472236
۳۰ دی ۱۳۹۳ ۲۰:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.