English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هدفگذاری برای حضور گسترده تر در بازار کشورهای همسایه

هدفگذاری برای حضور گسترده تر در بازار کشورهای همسایه
شرکتهای فعال در صنعت برق ایران به دنبال حضور گسترده تر در بازار کشورهای همسایه هستند.

لوگو صبا به نقل از شانا، رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود کشور و کاهش بهای نفت، صنعتگران ایرانی فعال در صنعت برق ایران آمادگی دارند تا با حمایت دولت در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی بیش از گذشته مشارکت کنند.

علیرضا کلاهی با این‌ که در بازارهای کشورهای همسایه شرایط مطلوبی برای فعالیت وجود دارد، گفت: صادرات غیر نفتی باید در شرایط کنونی اقتصاد ایران بیشتر حمایت شود و در این مسیر، افزون بر کشور عراق، کشورهای آذربایجان و ارمنستان می توانند مقصدهای صادراتی خوبی باشند.

وی با تاکید بر این‌ که در صورت حمایت منطقی می توانیم حدود ١٠ تا ١٥ میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به عراق داشته باشیم که سبب اشتغالزایی و نیز کسب درآمدهای ارزی می‌شود، گفت:‌ در حال حاضر سهم ایران در بازار عراق ١٠ درصد است.

کلاهی ادامه داد: افزایش صادرات تجهیزات و کالاهای تولیدی در صنعت برق ایران می تواند اقتصاد کشور را متحول کند و ظرفیتهای صادراتی خوبی به ویژه در کشور عراق وجود دارد و در صورت حمایت دولت می توانیم در بازارهای بین المللی حضوری فعالتر داشته باشیم.

وی اظهار کرد: شرکتهای فعال در صنعت برق ایران آمادگی دارند تا مشارکت خود را در مسیر توسعه این صنعت با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی افزایش دهند.

رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق تصریح کرد: توان صادرات خدمات فنی و مهندسی شرکتهای عضو سندیکای برق ایران سالیانه ١٥ میلیارد دلار است واین سندیکا با توجه به زیرساختهای موجود شرکتهای عضو، توان مطلوبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی دارد و می تواند در صادرات غیرنفتی کشور بیش از پیش نقش آفرین باشد.

کلاهی افزود: شرکتهای ایرانی به دلیل وجود زیرساختهای مطلوب، اکنون به عنوان برندهای بین المللی معتبری در کشورهای دیگر حضور پیدا می کنند و در صورت تقویت دیپلماسی انرژی می توانند گستره فعالیتهای خود را افزایش دهند.

کد خبر: 233651
۵ بهمن ۱۳۹۳ ۲۱:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.