English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۶:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ارتقای شاخص‌های نیروگاهی با برگزاری کنفرانس نیروگاه‌های برق

ارتقای شاخص‌های نیروگاهی با برگزاری کنفرانس نیروگاه‌های برق
این کنفرانس فرصت تعامل بین بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها و موسسه‌های دانش‌بنیان، مشاوران، سازندگان قطعه‌ها و تجهیزات نیروگاهی، بهینه‌کاوی در زمینه تازه‌های مدیریت اقتصاد برق در بخش نیروگاهی و مدیریت دانش و سامانه‌ نوین مورد انتظار را ایجاد می‌کند.

عضو کمیته سیاست‌گذاری هفتمین کنفرانس نیروگاه‌های برق گفت: برگزاری این کنفرانس به ارتقای شاخص‌های صنعت نیروگاهی کشور منجر می‌شود.
لوگو صبا به‌ نقل از پاون، مهندس "مجید فراهانی" در حاشیه هفتمین کنفرانس نیروگاه‌های برق که روزهای 28 و 29 بهمن‌ماه جاری به میزبانی شرکت مدیریت تولید برق استان هرمزگان در بندرعباس در حال برگزاری است، اظهار داشت: از دیدگاه حاکمیتی، شبکه تولید برق به‌عنوان یکی از ارکان اساسی زیرساخت توسعه و تحول محسوب می‌شود؛ بنابراین پایداری و پایایی این شبکه نیازمند هم‌اندیشی و تبادل تجربه و اطلاعات بین دانش‌پژوهان، مهندسان، ‌تکنسین‌ها و بهره‌برداران نیروگاهی است.
وی با بیان اینکه برگزاری کنفرانس نیروگاه‌های برق با رویکرد هدایت این دانش پژوهان در راستای افزایش عمر مفید تجهیزات و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی همزمان با کاهش هزینه‌های نگهداری در نیروگاه‌هاست، توجه ویژه به مقوله زیست‌محیطی H.S.E همراه با ارتقای شاخص‌های کیفی و کمی بهره‌برداران و به‌طور اخص بازدهی و پایایی را از اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد و گفت: همچنین این کنفرانس فرصت تعامل بین بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها و موسسه‌های دانش‌بنیان، مشاوران، سازندگان قطعه‌ها و تجهیزات نیروگاهی، بهینه‌کاوی در زمینه تازه‌های مدیریت اقتصاد برق در بخش نیروگاهی و مدیریت دانش و سامانه‌ نوین مورد انتظار را ایجاد می‌کند.
وی افزود: به دنبال تعریف مستقل کنفرانس توزیع توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران در اواسط دهه 70 با توجه به توسعه نیروگاه‌های کشور و فناوری بالای صنعت نیروگاهی، کنفرانس نیروگاه‌های برق نیز توسط این انجمن در سال 87 پایه‌ریزی شد و نخستین کنفرانس با همکاری نیروگاه شهید رجایی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد و شرکت بهره‌برداری نیروگاه طرشت به‌عنوان دبیرخانه دایمی کنفرانس نیروگاه‌های کشور انتخاب و دومین دوره کنفرانس نیز به میزبانی این نیروگاه برگزار شد.
وی افزود: برابر مصوبه‌های انجمن، با ملاحظه برگزاری کنفرانس توزیع در فصل بهار با توجه به ماموریت حساس نیروگاه‌ها در تابستان و نیز برگزاری کنفرانس بین‌المللی و برخی مجامع تخصصی دیگر در فصل پاییز، ناگزیر موسم زمستان برای برگزاری کنفرانس نیروگاه‌های برق انتخاب و مقرر شد به‌صورت دوسالانه نیروگاه‌های حوزه تهران و با همین تناوب سایر نیروگاه‌های کشور میزبان این کنفرانس باشند و بر همین اساس به‌ترتیب نیروگاه‌های نکا، بعثت، رامین و ری متولیان بعدی اجرای کنفرانس تعیین شدند که هفتمین کنفرانس نیز روزهای 28 و 29 بهمن‌ماه 93 در نیروگاه بندرعباس در حال برگزاری است.
به‌گفته فراهانی، با نگرش به پیچیدگی و وسعت عرصه نیروگاهی، مقوله‌های متعدد تخصصی مطرح هستند اما به لحاظ سامان‌دهی تعداد مشخصی محور برای این کنفرانس در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل نیروگاه طرشت با بیان اینکه بخش بهره‌برداری شامل بهره‌وری انرژی، پایایی، دیسپاچینگ و حوزه مکانیک شامل طراحی، ‌تعمیر و نگهداری تجهیزات نیروگاهی، مواد و متالوژی، CM،‌NDT جزو محورهای این کنفرانس است، گفت: کنترل شیمیایی، فناوری‌های تصفیه آب، بهینه‌سازی مصارف آب، خوردگی و محیط زیست، ماشین‌های الکتریکی، حفاظت سامانه‌های قدرت، ارتقای سامانه‌های حفاظتی و نظارتی،‌ مانیتورینگ، الکترونیک، اقتصاد نیروگاهی، بازار برق و بورس انرژی، ایمنی و بهداشت و منابع انسانی، آموزش و تحقیقات از دیگر محورهای هفتمین کنفرانس نیروگاه‌های برق است.
وی از برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این کنفرانس خبر داد و گفت: در این نمایشگاه توانمندی‌های سازندگان تجهیزات نیروگاهی ارایه و نیازهای تجهیزاتی نیروگاه‌ها شناسایی می‌شود.
عضو کمیته سیاست‌گذاری هفتمین کنفرانس نیروگاه‌های برق همچنین از ارایه 402 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس و ارجاع 263 مقاله به هیات داوران خبر داد و گفت: سهم مقاله‌های ارسال‌شده از سوی دانشگاه 30 درصد و سهم مقاله‌های صنعت 70 درصد است.
فراهانی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر سالیانه محل کنفرانس، دبیرخانه دایمی ضمن نگهداری تمام پیشینه‌های ادوار پیشین برگزاری، تجارب انباشته اجرایی و تخصصی را به میزبانان کنفرانس ارایه می‌کند و همچنین برگزاری تمام نشست‌های شورای سیاست‌گذاری و کمیته علمی را برعهده دارد.

کد خبر: 15343
۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۸:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.