English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۴۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خط تولید تاکسی برقی در گلپایگان افتتاح شد

خط تولید تاکسی برقی در گلپایگان افتتاح شد
خط تولید خودروی تاکسی برقی در شهرستان گلپایگان به بهره برداری رسید.

لوگو صبا به نقل از مهر، محمدتقی حسن خانلو مدیرعامل شرکت دیارخودرو گلپایگان ظهر دوشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری خودروی تاکسی برقی در گلپایگان با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح خط تولید آزمایشی خودروی تاکسی برقی با ظرفیت تولید سالیانه ۴۲ هزار و ۵۰۰ خودرو هستیم، افزود: با توجه به اینکه قیمت تولید خودروی برقی بالاست در نتیجه نیازمند کمک های دولتی و بسته حمایتی دولت هستیم که در کمیسیون زیربنایی دولت مطرح است و قول داده اند تا ۱۵ روز آینده مصوب و به ما اعلام شود.

مدیرعامل مؤسسه اعتباری کوثر نیز در این مراسم اظهار داشت: امید است با اقدامات آتی مدیران این شرکت تولیدی اشکالات موجود در آن مرتفع و شاهد تولید مرحله نهایی در آن باشیم.

عیسی رضایی یکی از مشکلات فنی خودروی تاکسی برقی را سرعت پایین آن با توجه به تمایل داشتن خودروی سرعت بالا در ایران برشمرد و تصریح کرد: ما نباید راهی را که دیگران رفتند و زمین خوردند را بیازماییم لذا باید مشکلاتی که در خودروهای تولیدی وجود دارد را برطرف و نسبت به قیمت گذاری های رقابتی اقدام تا بتوانیم در بازار توفیق کسب کنیم.

وی بیان داشت: امیدواریم با گسترش فعالیت شرکت شاهد اشتغال و توسعه صنایع کشور باشیم.

سالیانه ۱۰ درصد خودروهای فرسوده باید از چرخه فعالیت خارج شود

امیر سرتیپ دوم سعید رفیعی مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع با اشاره به اینکه ایران با دارا بودن بالغ بر ۱۶  الی ۱۷ میلیون خودرو سالیانه باید حدود ۱۰ درصد از این خودروها را به علت فرسودگی از رده خارج کند، افزود: نیاز امروز کشور بدون جایگزینی خودروهای فرسوده حدود سه میلیون خودرو در سال است و این در حالی است که هم اکنون تولید خودرو در ایران سالیانه حدود ۱.۵ میلیون است.

امیر سرتیپ رفیعی ادامه داد: با توجه به نیاز کشور به خودرو لازم است که شرکت های خودروسازی با برند کیفیت یا کمیت، احترام و یا اعتماد نسبت به افزایش ضریب نفوذی در تولید خودرو اقدام کنند.

وی خواستار تمهیداتی در راستای افزایش کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت های رقابتی مناسب شد و افزود: در حال حاضر کشور نیاز به سه هزار دستگاه آمبولانس دارد اما هیچ یک از شرکت های خودروسازی نتوانستند نسبت به تأمین آن اقدام کنند؛ لذا باید با توجه به نیاز کشور و حفظ موقعیت های خود با یک برنامه ریزی پنج ساله جزء ردیف های اول خودروسازی در کشور و منطقه باشیم.

کد خبر: 2760204
۴ خرداد ۱۳۹۴ ۲۳:۰۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.