English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سازمان انرژی‌های نو امسال 80 توربین بادی می‌خرد

سازمان انرژی‌های نو امسال 80 توربین بادی می‌خرد
مدیر دفتر مهندسی سازمان انرژیهای نو از برنامه‌ریزی برای خرید 80 توربین بادی در سال جاری خبر داد و گفت: این توربین‌ها یا در استان سیستان و بلوچستان و یا در مناطق دیگر کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

لوگو صبا به نقل از ایسنا، ایرج هرسینی اظهار کرد: ایران به دلیل موقعیت ممتاز جغرافیایی خود می‌تواند از انرژی باد به عنوان یک تامین کننده مطمئن انرژی بهره مند شود و تولید برق از طریق توربینهای بادی منافع بسیاری را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، سمنان و خراسان نسبت به سایر استان‌ها از باد بیشتری برخوردار هستند و مناطقی پراکنده در سایر استانها مانند شهریار در استان تهران نیز می‌توانند محلهای مناسبی برای استفاده از انرژی باد برای تولید برق باشند.

مدیر دفتر مهندسی سازمان انرژیهای نو ایران گفت: دماوند، دیزین و فیروزکوه و ماهشهر نیز از قابلیتهای مطلوبی برای استفاده از توربینهای بادی برخوردار هستند.

هرسینی اظهارکرد: در سواحل شمالی و نیز در جنوب کشور امکان استفاده از انرژی باد وجود ندارد و فقط در بخشی از کرانه‌های دریای عمان باد بطور منظم می‌وزد.

وی ادامه داد: امسال با برنامه‌ریزیهای انجام شده به دنبال خرید 80 توربین بادی هستیم که یا در استان سیستان و بلوچستان در آینده نصب می‌شوند و یا در مناطق دیگر کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هرسینی با بیان این‌که استفاده از توربین‌های بادی به علت پراکندگی در بحث پدافند غیر عامل اهمیت زیادی دارد، گفت: استفاده از انرژی باد امنیت انرژی را به همراه دارد و در کاهش سوختهای فسیلی نیز تاثیرگذار است چون نیاز کشور به برق نیروگاهها را که اغلب مصرف‌کننده گاز و فرآورده‌های نفتی هستند، کاهش می دهد.

مدیر دفتر مهندسی سازمان انرژیهای نو ایران افزود: بیش از 200 توربین بادی در کشور وجود دارد و منطقه پشت سد منجیل با70، منجیل 51 و ارتفاعات منجیل با 27 توربین بیشترین سهم را دارا هستند و در کل منطقه منجیل پارسال 300 میلیون کیلو وات ساعت برق تولید کرد. به گزارش شانا، مدیر دفتر مهندسی سازمان انرژیهای نو ایران پیشتر اظهار کرده بود: انرژی باد به عنوان یک انرژی پاک و ارزان در صورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، می‌تواند تولید برق کشور را در سالهای آتی افزایش دهد.

هرسینی، افزوده بود: حمایت از ساخت نیروگاههای بادی راهبرد سازمان انرژیهای‌نو است و در این مسیر آماده همکاری و حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم؛ ضمن این‌که اکنون سازندگان ایرانی با بومی سازی و انتقال دانش فنی در ساخت توربینهای 2.5 مگاواتی روند ساخت نیروگاههای بادی را شتاب داده‌اند.

وی مشارکت بانکها و اعطای تسهیلات را یکی از راههای تشویق به سرمایه‌گذاری خوانده و تاکید کرده بود: مشارکت صنایع بزرگ و بخش خصوصی در ساخت و راه‌اندازی مزرعه‌های بادی می‌تواند از شدت مصرف انرژی در بخش صنعت بکاهد و افزون بر صرفه جویی در هزینه‌ها، صیانت از محیط زیست را نیز درپی داشته باشد.

کد خبر: 94030904976
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۰:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.