English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سود 35 درصدی را سازمان انرژی‌های نو تایید نمی‌کند

سود 35 درصدی را سازمان انرژی‌های نو تایید نمی‌کند
مدیر دفتر مشارکت‌های بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های نو ایران با اشاره به آگهی‌های تبلیغاتی که از طریق SMS روی گوشی‌های تلفن‌همراه و روزنامه‌های سراسری توزیع شده است و از سود بالای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید سهام پروژه‌های نیروگاه برق خبر می‌دهد اظهار نظز کرد.

به طور طبیعی سازمان انرژی‌های نو نمی‌تواند این سودها را تایید کند و بدیهی است هرکه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری لازم است باید خود با افراد خبره و مطلع مشورت نموده و برآوردهای اقتصادی لازم را انجام دهد و سپس تصمیم‌گیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از دنیای اقتصاد ، محمدتقی زعفرانچی زاده خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر 350 مگاوات قرارداد خرید برق در زمینه نیروگاه‌های تجدیدپذیر با بخش‌خصوصی مبادله شده است اما متاسفانه به دلیل مشکلات موجود هنوز به مراحل اجرایی نرسیده است.وی در گفت‌وگو با موج افزود: از این میزان، 95درصد نیروگاه‌های بادی و بقیه از سایر انواع انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو براساس ماده 62 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مکلف است که برق تجدیدپذیر را از تولیدکنندگان غیردولتی خریداری کند خاطرنشان کرد: در متن این ماده قیمت تضمینی برای هر کیلووات ساعت 65 تومان در ساعات اوج مصرف و بار عادی و 45 تومان در ساعات کم باری، تعیین شده است.

دنیای اقتصاد
۲ مهر ۱۳۸۷ ۱۱:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.