English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

در صورت صرفه جویی 10 درصد از مشترکان، قطعی برق نخواهیم داشت

در صورت صرفه جویی 10 درصد از مشترکان، قطعی برق نخواهیم داشت
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان این که اگر 10 درصد مشترکان در مصرف برق صرفه جویی کنند، قطعی برق نخواهیم داشت، گفت: اگر مراقبت نشود و مصرف برق به بیش 50 هزار مگاوات برسد باید شرایط خاصی را پیش بینی نماییم.
لوگو صبا به نقل از خبرگزاری موج، هوشنگ فلاحتیان در حاشیه سومین کنفرانس انرژی بادی ایران در جمع خبرنگاران، افزود: حداقل پتانسیل نیروگاه بادی در کشور 30 هزار مگاوات است و بیش از 10 هزار مگاوات نیز ظرفیت استفاده از انرژی خورشیدی در اکثر استان های کشور وجود دارد.
فلاحتیان اظهار کرد: بر اساس آمارهای سازمان انرژی نو بیش از 40 هزار مگاوات ظرفیت نصب انرژی های خورشیدی و بادی در مناطق مختلف کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: وزارت نیرو به منظور تشویق بخش خصوصی برای ورود به سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر برق آن ها را به صورت خرید تضمینی انجام می دهد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: در حال حاضر مجموعه نیروگاه های بادی و خورشیدی نصب شده در کشور برابر با 250 مگاوات است.
وی در خصوص نزدیک شدن مصرف برق به میزان پیک بار، خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای هوا و نزدیک شدن به تابستان مصرف برق مشترکین به 46 هزار و 500 مگاوات رسید که با پیک بار مصرف برق کشور برابری می کرد.
فلاحتیان گفت: مدیریت مصرف برق همچنان از مهمترین راهکارهای پیش رو برای عبور از شرایط پیک بار است و وزارت نیرو سناریوهای مختلفی را برای مدیریت برق پیش بینی کرده که امیدواریم با همدلی و هم زبانی مردم توجه خاصی به مصرف برق صورت گیرد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره استفاده از نیروگاه های برق آبی در زمان پیک بار مصرف نیز گفت: با توجه به میزان آب نگهداری شده در پشت سدها امیدواریم بتوانیم در زمان پیک بار 7 تا 8 هزار مگاوات برق از طریق این نیروگاه ها تامین نماییم.
فلاحتیان در خصوص تغییرات خرید تضمینی برق نیروگاه های تجدیدپذیر نیز گفت: سال گذشته قیمت انرژی تجدیدپذیر برای هر کیلووات ساعت 460 تومان در نظر گرفته شده بود که با توجه به تغییرات قیمت نفت احتمال دارد، قیمت خرید تضمینی انرژی تجدیدپذیر را به تفکیک اعلام کنیم.
کد خبر: 1653419
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۰:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.