English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سفیر ایران از سفر وزیران برق و کشور سوریه به تهران خبر داد

سفیر ایران از سفر وزیران برق و کشور سوریه به تهران خبر داد
سفیر ایران در دمشق از سفر وزیران برق و کشور سوریه به تهران خبر داد.

لوگو صبا به نقل از ایسنا، محمدرضا رئوف شیبانی، گفت: در راستای فعال‌سازی هرچه بیش‌تر روابط دو کشور ایران و سوریه در زمینه‌های اقتصادی و اجرای توافق‌نامه‌هایی که بین مقامات دو کشور در خلال سفر علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به سوریه انجام شد، تاکنون هیأت‌هایی بین دو کشور رفت و آمد کرده‌اند، چنان که در روزهای گذشته هیأتی اقتصادی به ریاست دبیرکل نخست‌وزیری سوریه متشکل از 25 نفر از مسوولان و کارشناسان ذی‌ربط وزارتخانه‌های اقتصادی و صنعتی سوریه به تهران سفر کردند و اسنادی بین دو طرف ایرانی و سوری به امضا رسید.

او ادامه داد: در هفته جاری نیز وزیر برق سوریه به دعوت حمید چیت‌چیان، وزیر نیروی ایران به تهران سفر خواهد کرد.

شیبانی در مورد اهداف این سفر تصریح کرد: وزیر برق سوریه در جریان سفر به تهران علاوه بر دیدارهای دوجانبه با مقامات کشورمان، با برخی از شرکت‌های فعال ایرانی در زمینه برق جلساتی را برگزار خواهد کرد و پروژه‌هایی که قرار است توسط شرکت‌های ایرانی در سوریه انجام شود را عرضه می‌کند.

وی افزود: مقامات سوری در نظر دارند که حجم پروژه‌های دو کشور در بخش برق را در طی چند سال آینده به حدود دو میلیارد دلار ارتقا دهند.

شیبانی هم‌چنین در مورد سفر وزیر کشور سوریه به تهران نیز گفت: این سفر به دعوت رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد و در خلال این سفر موضوعات مورد علاقه دو طرف و مباحثی هم‌چون مبارزه با تروریسم و جریان‌های تکفیری مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

او افزود: یکی از دستور کارهای این سفر تنظیم نشست‌های منطقه‌یی برای متمرکز کردن فعالیت‌ها در مبارزه با تروریسم است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در ادامه تصریح کرد: اخیراً نیز چند هیأت ایرانی به سوریه سفر کردند که در این زمینه می‌توان به سفر هیأت پارلمانی کشورمان به ریاست علاءالدین بروجردی به دمشق اشاره کرد.

هم‌چنین چندی پیش هیأتی بلندپایه اقتصادی به ریاست رستم قاسمی، رییس کمیته توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه به دمشق آمد و در جریان این سفر حدود 5 سند همکاری بین مقامات دو کشور به امضا رسید.

وی به سفر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به سوریه نیز اشاره کرد و افزود: در این سفر در ارتباط با تحولات سیاسی و میدانی منطقه‌یی و خطراتی که تروریست منطقه را تهدید می‌کند بحث و گفت‌وگو شد.

کد خبر: 94032615309
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.