English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۵:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه در اهواز برگزار می‌شود

دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه در اهواز برگزار می‌شود
دبیر دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه گفت: دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه با حضور مهمانان داخلی و خارجی در اهواز برگزار می‌شود.

لوگو صبا به نقل از مهر، مهدی قمشی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری برگزاری دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه در اهواز اظهار کرد: ربع قرن است که با برگزاری این سمینار در خوزستان، مسائل مهندسی رودخانه را پیش می‌بریم. استان خوزستان به لحاظ وجود آب‌های سطحی فراوان شهرت بی‌نظیری در کشور و دنیا دارد و به همین دلیل جایگاه این سمینار در استان کاملا روشن است.

وی افزود: پنج دوره اول این سمینار مهم به صورت ملی و از دوره ششم به بعد به صورت بین‌المللی برگزار شده است. امسال زمان برگزاری این سمینار از ۲۹ دی‌ماه آغاز می‌شود و تا یکم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

دبیر دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه عنوان کرد: موضوع اصلی سمینار امسال مدیریت رودخانه با رویکرد توسعه پایدار است. امسال با توجه به مسائل و چالش‌هایی که در خوزستان و رودخانه‌ها داشتیم، این موضوع را برای این سمینار بین‌المللی انتخاب کردیم.

قمشی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این همایش که به صورت ارائه مقالات و بازدید به مدت دو روز برگزار می‌شود، میزبان بیش از یک هزار نفر باشیم که دو شخصیت بین‌المللی در مهندسی رودخانه نیز برای حضور در این سمینار اعلام آمادگی کرده‌اند که البته مطمئن هستیم تعداد بیشتری و شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف به صورت ارائه مقالات و سخنرانی شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: سازمان آب و برق خوزستان، شرکت مهندسی دزآب، دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار کنندگان این همایش هستند.

دبیر دهمین سمینار بین‌المللی مهندسی رودخانه گفت: این سمینار محورها و موضوعات خاصی هم دارد که علاوه بر مقالات و بازدیدها، نمایشگاه تخصصی و کارگاه‌های آموزشی پیش‌بینی شده است. این همایش از نظر علمی در کشور و دنیا جایگاه خوبی دارد، به همین جهت است که ما سعی می‌کنیم که کار با دقت پیش برود و بررسی مقالات و انتخاب سخنران را با ظرافت انجام دهیم.

قمشی اظهار کرد: خوزستان برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا بیش از ۲۵ درصد آب‌های سطحی کشور در این استان جریان دارد و همچنین مردم این استان با مسائل مختلف ‌آلودگی‌ها در کیفیت آب مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دهمین سمینار مهندسی رودخانه در ادامه برگزاری موفقیت‌آمیز ۹ دوره سمینار در سال‌های گذشته، در روزهای سه‌شنبه ۲۹ دی‌ماه تا پنج‌شنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۴ در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات ۳۰ مهرماه ۱۳۹۴ و آخرین مهلت ثبت‌نام در سمینار ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۴ است. علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس پست الکترونیک  info@۱۰irec.ir مراجعه کنند.

کد خبر: 2867404
۴ مرداد ۱۳۹۴ ۲۳:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.