English
چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تولید انرژی از علف های هرز

پژوهشگران در یک پروژه تحقیقاتی اروپایی با در نظر داشتن فواید گوناگون گیاهان، به بررسی تولید انرژی از علف های خودرو و هرز پرداختند.
به گزارش سرویس علم و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر، محققان ایرلندی برای انجام تحقیقات خود زمینی بایر و غیر قابل کشت در نزدیکی سواحل رودخانه بارو در ایرلند را که پوشیده از نوعی علف به نام میسکانتوس است را انتخاب کردند. البته این علف گیاهی غیربومی در این منطقه محسوب می شود و بومی قاره های آسیا و آفریقاست و کشت آن در اروپا با چالش های آب و هوایی روبه رو است.

«جان فینان»، یکی از پژوهشگران این مطالعه، در مورد علت انتخاب این گیاه می گوید: «گیاه میسکانتوس می تواند انتخاب خوبی به عنوان یک محصول انرژی زا باشد زیرا نه تنها به عنوان یک توده زیستی، از بازده بالایی برخوردار است بلکه به علت مکانزیم خاصی که داراست نیاز کمی به آب و مواد مغذی دارد. بنابراین این گیاه می تواند حجم بالایی از زیست توده یا انرژی را با مصرف مقدار کمی از انرژی تولید می کند.»

«فینان» در ادامه توضیحاتش می افزاید: «گیاهانی همچون میسکانتوس در زمین های حاشیه ای رشد بسیار خوبی دارند. در واقع رشد این گیاهان به حدی خوب است که نسبت به محصولات مشابه در زمین های خوب کشاورزی با رسیدگی بالا نیز بیشتر رشد می کنند.»

بر اساس گفته دانشمندان، هدف نهایی در این پروژه تهیه الگوهای محصولی روشن است تا به تولیدکنندگان اروپایی کمک کند که این علف ها را به عنوان سوخت برای تولید انرژی وارد بازار انرژی، به ویژه بازار سیستم های گرمایشی، کنند.

قابل توجه است که این گونه از علف ها مقدار زیادی از دی اکسید کربن هوا را جذب می کنند که می تواند عامل موثری در راستای مقابله با تغییرات آب و هوایی باشد.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/523528/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%84%D9%81-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D8%B1%D8%B2 © www.tabnak.ir
مهر
۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.