English
یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹, ۱۷:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عملیات اجرایی طرح فهام (فرا سامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) صبح شنبه 14شهریورماه با حضور قائم‌ مقام وزیر نیرو آغاز شد .

عملیات اجرایی طرح فهام (فرا سامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) صبح شنبه 14شهریورماه با حضور قائم‌ مقام وزیر نیرو آغاز شد .
مراسم آغاز به کار طرح فهام با حضور مهندس "ستار محمودی"، قائم ‎مقام وزیر نیرو، مهندس "هوشنگ فلاحتیان"، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مهندس "آرش کردی"، مدیرعامل توانیر برگزار شد .

سازمان انرژی های نو ایران (سابا) دستاورد ها و پایلوت های مرحلۀ اول طرح فهام را در این مراسم به نمایش ‌گذاشت.
همچنین نمایشگاهی با حضور 10 شرکت مشاور و پیمانکار فعال در حوزه این طرح و در راستای معرفی دستاورد ها، ظرفیت ها و توانمندیهای ایجاد شده و آغاز عملیات اجرایی طرح فهام در داخل کشور، با حضور مدیران ارشد صنعت برق کشور در سالن همایش ساختمان مرکزی وزارت نیرو برگزار گردید گفتنی است؛ طرح فهام بخش نخست هوشمندسازی شبکه برق کشور است که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای بهره برداری بهتر از شبکه برق استفاده و علاوه بر آن امکان ارتباط دو طرفه با مشترکان فراهم خواهد شد.

فهام
آقای مهندس کردی مدیر عامل توانیر خاطرنشان کرد: در زمینه کنتورهای هوشمند، اقدامات مفید و مؤثری در توانیر انجام شده، به طوری که از سایر کشورهای پیشرو در این زمینه چندان عقب نیستیم. وی فرانسه و اسپانیا را دو کشور پیشرو در این عرصه که با انجام مطالعات وسیع به کامل ترین و بهترین مدل های استخراجی در این زمینه دست یافته اند، دانست.
همچنین آقای مهندس سیدحسین سجادی مدیر عامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران در پایان خاطرنشان کرد: کنتورهای مورد استفاده در این طرح تماماً ساخت داخل خواهد بود.

فهام
شرکت الکترونیک افزار آزما تنها تولید کننده کنتورهای هوشمند با دانش 100 درصد داخلی ، نمونه کنتورهای هوشمند خود با قابلیت انطباق پذیری (همکار پذیری) این کنتور ها با ارتباط به سیستم مدیریت نرم افزاری شرکتهای فرآب و پاد رعد به نمایش گذاشته و مهندس جمشید بردبار مدیر عامل این شرکت، آمادگی خود را مبنی بر همکاری همه جانبه و ارائه راهکارهای مورد نیاز مشکلات احتمالی طرح فهام و اجرای هرچه صحیح تر این طرح اعلام نمود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۲۳:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.