English
سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹, ۱۸:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نوجوان مست، مرد زورگیر را کشت

پسر 17 ساله ای که با ضربات چاقو یک زورگیر را به قتل رسانده بود از مجازات اعدام رهایی یافت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  24 تیر سال 89 ماموران پلیس در جریان وقوع یک جنایت قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل جنایت که پارکی در افسریه بود، مشخص شد که پسر جوانی با ضربات چاقو مردی را به قتل رسانده است. بنابراین بلافاصله متهم دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی در تحقیقات با اعتراف به قتل گفت: مقتول زورگیر بود و با تهدید چاقو قصد زورگیری از من و دوستم را داشت. برای همین من هم عصبانی شدم و برای دفاع از خودم او را با چاقو زدم.

با اعتراف متهم 17 ساله، دوست او هم دستگیر شد و پرونده آنها برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

متهم در این دادگاه به قصاص محکوم شد. اما پس از آن وی درخواست اعمال ماده 91 قانون مجازات اسلامی را کرد و اعتراضش پذیرفته شد. بنابراین پرونده بار دیگر به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح روز گذشته متهم برای بار دوم در مقابل هیات قضایی ایستاد و با ابراز پشیمانی به قضات گفت: آن شب مست بودیم و اصلا حالت عادی نداشتیم. وقتی این زورگیر هم سمت ما آمد عصبانی شدم و با چاقو او را زدم.

در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و متهم را از قصاص معاف کردند. این پسر به پنج سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و 80 ضربه شلاق محکوم شد. همدستش نیز به 80 ضربه شلاق محکوم شد.

باشگاه خبرنگاران
۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.