English
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹, ۰۱:۰۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بررسی فرصت‌های حضور و سرمایه‌گذاری فرانسه در بخش آب خراسان رضوی

بررسی فرصت‌های حضور و سرمایه‌گذاری فرانسه در بخش آب خراسان رضوی
اگر در یک برنامه درازمدت تعرفه‌های آب افزایش پیدا کند مصرف آب کاهش بسیار زیادی خواهد یافت.

فرصت‌های همکاری شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با گروه سرمایه‌گذار از بخش خصوصی کشور فرانسه در حضور یک گروه اقتصادی این کشور در شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بررسی شد.
لوگوی صبا به نقل از پاون، این نشست تخصصی با رویکرد فنی، مهندسی و اقتصادی و با شرکت رئیس شورای انسجام بخشی وزارت نیرو در استان، مدیران ارشد شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، آب منطقه‌ای، مدیرکل حفاظت محیط زیست و اداره کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی، مدیران آب و خاک آستان قدس، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد مدیران بخش خصوصی، نمایندگان وزارت خارجه و دستگاه‌های نظارتی و استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
در این جلسه نیریزی، مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور طوس آب گزارشی در خصوص وضعیت موجود آب و فاضلاب، نیازها، کمبودها و خواسته‌های طرف ایرانی را در قالب نرم افزار پاورپوینت به حاضرین ارائه داد و در ادامه سرپرست گروه فرانسوی توانایی و توانمندی‌های کشور متبوع خود را در ابعاد مشاوره، پیمانکاری و تامین تجهیزات در قالب قراردادهای BOT و EPCF را به اطلاع حاضران رساند.
یک کارشناس هیئت فرانسوی هم به راهکارهای کاهش مصرف آب اشاره کرد و افزود: اگر در یک برنامه درازمدت تعرفه‌های آب افزایش پیدا کند مصرف آب کاهش بسیار زیادی خواهد یافت.
صالحی، مدیرکل حفاظت محیط خراسان رضوی نیز گزارشی از وضعیت موجود استان در مورد محیط زیست ارائه داد.
در همین رابطه معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی شرکت آبفای خراسان رضوی در تشریح نتایج این نشست گفت: در این جلسه مقرر شد کارگروه کارشناسی و تخصصی تشکیل و مصوبات آن مورد پیگیری مستمر قرار گیرد تا شاهد نتیجه‌ای با هدف انتقال تجربیات، اطلاعات و خدمات سرمایه‌گذار خارجی بخصوص پس از مذاکرات 1+5 باشیم.
سیدسعید مدرسی با بیان اینکه اعضای هیئت تخصصی کشور فرانسه عمدتا از بخش‌های تصفیه فاضلاب، مشاوره‌ای، اجرایی، روش‌های کاهش هدررفت آب، سازندگان کنتورهای اندازه‌گیری آبیاری و سرمایه‌گذاران بودند، تصریح کرد: در این جلسه موضوع پایین بودن تعرفه‌های آب و اختلاف آن با قیمت تمام شده توسط هیئت فرانسوی مورد سوال قرار گرفت.

کد خبر:2903712
۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.