English
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹, ۰۱:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دعوت ایران از سرمایه گذاران خارجی برای توسعه بخش انرژی

دعوت ایران از سرمایه گذاران خارجی برای توسعه بخش انرژی
خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه به نقل از معاون وزیر نفت کشورمان گزارش داد که ایران از سرمایه گذاران خارجی برای توسعه صنعت انرژی این کشور پس از کاهش تحریم ها در سال 2016 دعوت می کند.

لوگوی صبابه نقل از ایرنا، «رکن الدین جوادی» در گفت وگوی تلفنی از تهران با این خبرگزاری گفت: «ما از شرکت های نفتی از جمله شرکت های آمریکایی که شرایط مورد نظر جمهوری اسلامی را دارند، برای سرمایه گذاری در ایران استقبال می کنیم.»
جوادی گفت که ایران هیچ محدودیتی بر شرکت های غربی از جمله شرکت های آمریکایی برای سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز کشور اعمال نمی کند.
وی افزود: ایران به دانش و فناوری خارجی برای کمک به توسعه میدان های نفتی و بهبود خطوط لوله و زیرساخت های پالایشگاهی نیاز دارد.
وی تاکید کرد: سیاست ما این است که تمام شرکت های خارجی می توانند سرمایه، فناوری و مهارت های مدیریتی خود را برای توسعه صنعت نفت کشور به ایران بیاورند.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه بازار ایران تحت انحصار چند شرکت معدود نخواهد بود، افزود: ایران هرگز شرکت های آمریکایی را از کار در ایران منع نکرده بلکه دولت آمریکا بوده که با اعمال محدودیت های ناعادلانه این فرصت را از شرکت های آمریکایی گرفت.
جوادی همچنین اعلام کرد که ایران روزهای 19 تا 21 اکتبر (27 تا 29 مهرماه) یک کنفرانس بین المللی نفت و گاز در تهران برگزار می کند.
وی گفت: در جریان این کنفرانس، یکی از هدف های ما معرفی توان بالقوه بخش خصوصی ایران و وصل کردن آنها به شریکان خارجی است تا بتوانند در پروژه های آینده نفت و انرژی همکاری کنند.
وی اعلام کرد: پروژه های بسیاری در این کنفرانس در ماه نوامبر ارائه خواهند شد.
جوادی همچنین افزود: اولویت ما توسعه میدان های نفتی مشترک با کشورهای همسایه است.
وی در خصوص محافظت از حقوق سرمایه گذاران خارجی در ایران نیز گفت: ما قوانین خوبی داریم که همراه با اجرای صحیح، از حقوق سرمایه گذاران خارجی محافظت خواهد شد.
رویترز نوشت: هیات های تجاری از سرتاسر جهان در پی توافق هسته ای 14 ژوئیه (23 تیر) به تهران هجوم برده اند.
به گزارش ایرنا، با توجه به استقبال شرکت های خارجی از فرصت های فراهم شده در کشورمان در بخش های مختلف بویژه انرژی، همایش یک روزه سرمایه گذاری در صنایع انرژی ایران امروز(پنجشنبه) در برلین گشایش یافت.
براین اساس یک هیات ایرانی به سرپرستی «رکن الدین جوادی» معاون وزیر نفت ایران نیز در این نشست حضور دارد.
یافتن روش های همکاری و فرصت های سرمایه گذاری در بازار انرژیِ ایران، هدف این همایش بیان شده است.
همچنین قرار است هیات ایرانی در این همایش، طرف های خارجی را درباره چشم اندازهای حقوقی و اقتصادی ایران توجیه کنند.
در کنار این همایش، سه کارگروه با محورهای «نفت و گاز طبیعی»، «پتروشیمی» و «بازده انرژی» به بحث های تخصصی تر خواهند پرداخت.

کد خبر:81781424
۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.