English
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸, ۲۳:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گاز تحویلی به نیروگاهها افزایش می یابد

گاز تحویلی به نیروگاهها افزایش می یابد
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو گفت: امسال و همزمان با بهره برداری از فاز های جدید پارس جنوبی تامین پایدار گاز نیرو گاهها در فصل زمستان تداوم خواهد یافت.

لوگوی صبابه نقل از ایرنا، هوشنگ فلاحتیان اظهار داشت: همکاری و تعامل بسیار خوبی میان وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت مورد نیاز نیرو گاهها وجود دارد و خوشبختانه وضع گازرسانی به نیروگاههای کشور مطلوب است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: وضع گازرسانی به نیروگاههای کشور در شرایط خوبی قرار دارد اما به دلیل منع استفاده از سوخت مایع از سوی سازمان محیط زیست و مراجع قضایی امکان استفاده از این سوخت وجود ندارد و با توجه به اینکه در فصل زمستان که شبکه گاز کشور تامین نیاز بخش خانگی را در اولویت قرار می دهد نیازمند همکاری برای تامین کامل سوخت نیروگاهها هستیم.
وی با اشاره به استفاده از گازوییل و نفت کوره در نیروگاهها، گفت: استفاده از سوخت گاز در نیروگاهها هم از نظر قیمت و هم از لحاظ زیست محیطی به نفع ماست اما با سرد شدن هوا میزان گاز دریافتی به طور طبیعی کاهش پیدا می کند بنابراین با توجه به شرایط در برخی روزها از گازوییل و مازوت در نیروگاهها استفاده می شود و امید است که امسال با توجه به پیش بینی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بحران کشور درباره افزایش سرما بتوانیم برق را در سراسر کشور برای هموطنان تامین کنیم.
فلاحتیان با بیان اینکه همیشه برای تامین سوخت نیروگاهها میان وزارتخانه های نفت و نیرو تعامل وجود دارد، گفت: قبل از ورود به زمستان برنامه ریزی های لازم صورت می گیرد و پیش بینی می شود چه مقدار گاز، گازوییل و یا نفت کوره برای نیروگاهها تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه پیک مصرف را در فصل تابستان بدون مشکل خاصی پشت سر گذاشتیم؛ ضمن اینکه هم اکنون تولید برق در کشور با همکاری همه متولیان امر به خوبی در حال انجام است.
گفتنی است، حمید چیت چیان وزیر نیرو پیشتر اظهار کرده بود: در زمستان امسال شاهد پدیده النینو در جهان خواهیم بود. بسیاری از کارشناسان اعتقاد بر این دارند که با این پدیده شاهد بارندگی شدید و سرما در ایران باشیم، اما قطعی نیست و وظیفه ما این است که برای هر شرائطی خودمان را آماده کنیم.
وی تاکید کرد: در سال ٨٦ شاهد زمستان سختی بودیم، به طوری که به شرکتهای تولید برق و آب منطقه ای هشدار دادیم که در این شرائط آماده باشند، بنابراین وزارت نیرو این آمادگی را دارد که در صورت تکرار همین روند در زمستان امسال ارائه خدمات کند و کمبود سوخت در این زمینه نداریم.
وزیر نیرو ادامه داد: برای تامین سوخت نیروگاهها هماهنگی مناسبی صورت گرفته به طوری که ذخیره سوخت مایع بیش از سال گذشته در همین زمان است و امیدواریم همکاریها ادامه یابد. به طوری که ظرفیت تولید برق کشور به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته، بنابراین امکان تامین گاز برای نیروگاهها بیشتر است.
وی افزود: در فصل زمستان گاز بیشتری در نیروگاهها استفاده می شود و تحویل گاز به نیروگاه ها کاهش پیدا خواهد کرد که از طریق سوخت مایع ذخیره شده جبران می شود.

کد خبر:81810885
۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۰۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.