English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انرژی های نو راهبرد دولت جهت کاهش مصرف سوخت فسیلی است

انرژی های نو راهبرد دولت جهت کاهش مصرف سوخت فسیلی است
دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، افزایش استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر در کشور را راهبرد دولت برای کاهش مصرف سوخت های فسیلی عنوان کرد.

لوگوی صبا به نقل از ایرنا، یوسف آرمودلی تاکید کرد: مصمم به گسترش استفاده از انرژی های نو در کشور هستیم و این ستاد برای تحقق این امر، وظیفه دارد همزمان با فرهنگ سازی به مراکز علمی، تحقیقاتی و وزارتخانه های مرتبط که مایل هستند سهمی در کاربردی شدن انرژی های نو و تجدیدپذیر در کشور داشته باشند، برای ترویج فرهنگ استفاده از انرژی های تجدید پذیر و توسعه فناوری، کمک کند.
وی، افزود: نقشه راه توسعه انرژی های نو و تجدید پذیر در حال نهایی شدن است و امیدواریم با تمام ظرفیت از انرژی های پاک با توجه به وجود زیر ساخت های مطلوب در کشور استفاده کنیم.
مدیرعامل سابق سازمان انرژی های نو ایران، ایجاد ظرفیت تولید پنج هزار مگاوات انرژی نو در کشور را وابسته به اعتبار بخش خصوصی و ارایه تسهیلات این بخش دانست و ابراز امیدواری کرد که در شرایط پساتحریم با ورود سرمایه گذاران خارجی بتوانیم ظرفیت تولید را در بخش انرژی های نو افزایش دهیم.
وی، تصریح کرد: افزایش تولید انرژی تجدیدپذیر در کشور نیازمند ارایه تسهیلات با شرایط مناسب برای بخش خصوصی و به کارگیری سرمایه گذاران خارجی است.
به گفته این مقام مسئول، رسیدن به پنج هزار مگاوات ظرفیت انرژی های نو تا پنج سال آینده در کشور، امکان پذیر است و این ظرفیت در ایران وجود دارد و برای رسیدن به این هدف باید تدابیری برای تحقق آن اندیشیده شود.
آرمودلی با اشاره به این که پتانسیل های بسیار برای نصب نیروگاه های بادی و خورشیدی در کشور گفت: برای حفظ محیط زیست و استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی و بادی باید با عزمی ملی تلاش کنیم.

کد خبر:81810780
۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.