English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سفیر تاجیکستان خواستار همکاری های جدی صانیر در اجرای پروژه های انرژی این کشور شد

سفیر تاجیکستان خواستار همکاری های جدی صانیر در اجرای پروژه های انرژی این کشور شد
سفیر تاجیکستان در تهران با اشاره به ظرفیت های موجود انرژی در این کشور، خواستار اجرای پروژه های انرژی تاجیکستان از سوی شرکت بزرگ صانیر شد.

لوگوی صبا به نقل از ایرنا، نعمت الله امام زاده روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل و مدیران شرکت صادرات و تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر)، ایران را کشور دوست و برادر توصیف کرد و خواهان کمک های جدی در بخش های فنی و مهندسی، انتقال تجهیزات انرژی شد.
وی، صانیر را شرکتی بین المللی و بزرگ در عرصه انرژی برشمرد و گفت: تاجیکستان با دارا بودن 93 درصد کوهستان و هزار رودخانه، بزرگترین یخچال های جهان را با ظرفیت آبی خوبی در اختیار دارد و برای شرایط همکاری انتقال آب به ایران و ایجاد سد و تولید برق بسیار بین دو کشور مساعد است.
سفیر تاجیکستان در تهران اضافه کرد: 64 درصد آب منطقه در این کشور است و همین مساله، ظرفیت خوبی برای همکاری های مشترک در بخش انرژی خواهد بود.
امام زاده تصریح کرد: درخواست ما از صانیر، تامین امکانات و تجهیزات برق و اجرای پروژه های انرژی است.
سفیر تاجیکستان همچنین با وجود بادهای مناسب و فراوان در این کشور خواستار ایجاد نیروگاه های بادی برای تولید برق شد و تاکید کرد: توانایی انجام این مهم در شرکت صانیر وجود دارد.
به گفته وی، مقامات عالی تاجیکستان تلاش دارند با توجه به ظرفیت و منابع موجود، این کشور را از بن بست خارج کنند.
سفیر تاجیکستان اضافه کرد: پنج هزار مگاوات برق مازاد در کشور وجود دارد که برای فروش و انتقال به ایران آمادگی کامل وجود دارد.
بهمن صالحی مدیرعامل صانیر نیز با اعلام آمادگی برای اجرای پروژه های برق و انتقال تجهیزات، برای همکاریهای دو و چندجانبه با کمیسیون مشترک اعلام آمادگی کرد.
وی با تصریح این موضوع که در استراتژی بلندمدت، ایران به هاب انرژی منطقه تبدیل خواهد شد، گفت: آمادگی خرید تا 10 هزار مگاوات برق مازاد از تاجیکستان و انتقال آن به ایران را داریم.
صالحی همچنین به پروژه 'کاسا 2000' در تاجیکستان اشاره و برای اجرا برق بخشی از این پروژه اعلام آمادگی کرد.
مدیرعامل صانیر با اشاره به وجود منابع طبیعی وجود زغالسنگ فراوان در این کشور، برای ساخت نیروگاه های برق با زغالسنگ نیز اعلام آمادگی کرد.
در این نشست مقرر شد در نخستین فرصت کمیسیون مشترک انرژی بین صانیر و تاجیکستان تشکیل و راه های همکاری در این بخش بررسی شود.
شایان ذکر است؛ شرکت صادرات و تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) طی دو دهه فعالیت حدود 200 پروژه در کشورهای هدف در منطقه اجرا کرده است.
هم اینک صانیر 650 میلیون دلار پروژه در کشورهای پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، عمان، اقلیم کردستان عراق، عراق، ارمنستان، سریلانکا و اتیوپی در دست اجرا دارد.
همچنین طی شش ماه ابتدای سال 94، صانیر 619 میلیون دلار صادرات داشته است و روز 29 مهر ماه 1394 مصادف با 'روز ملی صادرات' برای هشتمین بار به عنوان صادرکننده نمونه کشور انتخاب شد.

کد خبر:81811842
۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.