English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رونمایی از نخستین بسته فناوری در صنایع نفت و گاز ایران

رونمایی از نخستین بسته فناوری در صنایع نفت و گاز ایران
دبیر سمینار معرفی فناوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی گفت: نخستین همایش معرفی بسته جدید فنآوری و تکنولوژی های صنایع پالایش نفت، گاز و پتروشیمی فردا(چهارشنبه) در تهران برگزار می شود.

لوگوی صبا به نقل از ایرنا، سمیرا موسوی خواه روز سه شنبه در نشست خبری همایش معرفی فن آوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی، اظهار داشت: در حال حاضر ایران، ظرفیت تولید 60 میلیون تن محصولات پتروشیمی و پالایش حدود یک میلیون و 850 هزار بشکه نفت در روز را داراست.
دبیر سمینار معرفی فناوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی افزود: اما با لغو تحریم ها و ورود منابع مالی و فناوری جدید، ظرفیت تولید پتروشیمی به بیش از 100 میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.
موسوی خواه ادامه داد: ظرفیت پالایش نفت ایران هم با احداث طرح های جدید پالایشگاهی همچون ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، مجتمع پالایشی سیراف و آناهیتای کرمانشاه حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.
دبیر سمینار معرفی فناوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی در خصوص توسعه صنعت گاز نیز گفت: ظرفیت پالایش گاز طبیعی ایران از حدود 650 میلیون مترمکعب فعلی به حدود یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب در روز افزایش خواهد یافت.
موسوی خواه با اشاره به برنامه های دوران پساتحریم، اظهار داشت: ورود و بومی سازی تکنولوژی های روز جهان یکی از مهم ترین سیاست های نفتی ایران در دوران لغو تحریم ها به شمار می رود.
وی با اشاره به برگزاری معرفی فن آوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی، اظهار داشت: انتقال دانش، فن آوری و بومی سازی تکنولوژی های پیچیده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یکی از مهمترین اهداف صنعت نفت کشور در دوران پساتحریم محسوب می شود.
وی با بیان آنکه در این همایش از بسته های جدید تکنولوژیکی و فنآوری مورد استفاده در طرح های پالایش نفت، گاز و پتروشیمی رونمایی می شود، افزود: این سمینار یک روزه، با هدف معرفی و ارائه محصولات ویژه شیمیایی و پتروشیمیایی مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در ششم آبان ماه توسط این شرکت نفتی جهان و با مشارکت شرکت ایرانی بانی کالا شیمی در تهران برگزار خواهد شد.
دبیر سمینار معرفی فناوری های جدید نفت، گاز و پتروشیمی ادامه داد: تکنولوژی بازیافت موادشیمیایی درمجتمع های پتروشیمی ، پالایشگاه های نفت و گاز، ارائه فناوری های جدید به منظور فرآورش و تولیدگازطبیعی و فرآورده های نفتی و ارتقای سطح کیفی محصولات همزمان با کاهش هزینه های تولید از مهمترین اهداف این همایش به شمار می رود.
خالص سازی اتانول آمین های مصرف شده درپالایشگاه های گاز به منظورشیرین سازی گازترش، خالص سازی گلایکول های مصرفی در تصفیه و فرآورش گازطبیعی، تولوئن و زایلین از برش های هیدروکربوری و بازیابی منواتیلن گلایکول مصرفی در سکوهای تولید گاز در آبهای عمیق از مهمترین فنآوری های ارائه شده در این گردهمایی تخصصی خواهد بود.

کد خبر:81814545
۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.