English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شرکت‌های دولتی مطالبات تولیدکنندگان سیم و کابل را نداده‌اند

شرکت‌های دولتی مطالبات تولیدکنندگان سیم و کابل را نداده‌اند
دبیر انجمن تولیدکنندگان سیم و کابل از عدم وصول مطالبات تولیدکنندگان این صنعت از شرکت‌های دولتی برقی انتقاد کرد.

لوگوی صبا به نقل از ایسنا، حق بیان با بیان اینکه صنعت سیم و کابل کشور در شش ماهه نخست سال جاری رونقی در بخش تولید نداشته است، اظهار کرد: در حال حاضر بزرگترین مشکل نقدینگی است که این موضوع با توجه به عدم وصول مطالبات ما از شرکت‌های دولتی مثل ادارات برق منطقه‌ای و شرکت توزیع برق، فشار زیادی به ما وارد کرده است.

وی افزود: در گذشته این شرکت‌ها می گفتند که در ازای مطالبات‌شان حواله آلومینیوم به تولیدکنندگان می‌دهند و با دریافت این حواله‌ها از بورس بتوانند آلومینیوم بگیرند که این موضوع نیز اخیرا متوقف شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان سیم و کابل رقم مطالبات را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تولیدکنندگان به دنبال راهی برای وصول مطالبات خود بودند قبول کردند که به جای دریافت نقدی مطالبات خود آلومینیوم دریافت کنند اما در حال حاضر حدود سه هفته است که آلومینیوم المهدی که تا پیش از این برای دریافت آلومینیوم با ما همکاری می‌کرد این کار را متوقف کرده است. در نتیجه نه پرداخت نقدی به ما انجام می‌شود و نه می‌توانیم در ازای مطالبات خود جنس دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی اکثر کارخانه‌های تولیدکننده سیم و کابل با حدود یک سوم ظرفیت خود کار می‌کنند، ادامه داد: با این روند این ظرفیت به زودی کاهش هم پیدا خواهد کرد و همین موضوع سبب شده تا مشکل نقدینگی به یکی از بزرگترین معضلات این بخش تبدیل شود.

حق‌بیان ادامه داد: جالب اینجاست زمانی که قراردادهای دولتی را می‌نویسیم اگر شرکت‌های تولیدکننده جنس را به موقع به شرکت‌های دولتی تحویل ندهند باید به ازای تاخیرشان جریمه پرداخت کنند و این کار را هم می کنند اما اگر شرکت‌های دولتی تاخیری در زمان پرداخت پولشان به ما ایجاد شود هیچ گونه جریمه دیرکردی برایشان وجود ندارد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان سیم و کابل‎ همچنین درباره احتمال رونق در بازار سیم و کابل در صورت تحرک بخش مسکن به واسطه طرح دولت گفت: قطعا ساخت و ساز تاثیر زیادی بر رونق صنعت سیم و کابل دارد که این موضوع در مورد پروژه‌های نفتی، سیمان، مترو و ... بیش از بقیه مشهود است.

وی طرح دولت را در این باره بسیار خوب دانست و اظهار کرد: این طرح در صورت موفقیت به افزایش اشتغال و تولید کمک می‌کند و از سوی دیگر برای کسانی که نیازمند واحد مسکونی هستند مطلوب خواهد بود هرچند که این موضوعات زمان‌بر است و قطعا این وام‌ها همین امروز به دست مردم نمی‌رسد و مدتی طول خواهد کشید بنابراین ما به دنبال این هستیم که بتوانیم زودتر مطالبات خود را از شرکت‌های دولتی بگیریم.

کد خبر:94062918223
۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۸:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.