English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

در تولید انرژی های پاک با ایران همکاری می کنیم

در تولید انرژی های پاک با ایران همکاری می کنیم
معاون وزیر امورخارجه فنلاند گفت: فنلاند می تواند در تولید انرژی های پاک با ایران بویژه اصفهان همکاری نزدیک داشته باشد.

لوگوی صبا به نقل از ایرنا، ماتی آنتونن در نشست بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در اتاق بازرگانی اصفهان اظهارکرد: در سالهای اخیر به دلیل تحریم های اقتصادی، روابط دو کشور در بخش های اقتصادی کاهش محسوسی پیدا کرد.
وی اضافه کرد: پس از امضای توافقنامه هسته ای، فرصت خوبی برای بازگشت به روابط گذشته و توسعه روابط اقتصادی با ایران بوجود آمده است.
معاون وزیر امورخارجه فنلاند تصریح کرد: 75 درصد کشورش را جنگل پوشانیده است و این کشور در زمینه کشاورزی و انرژی های پاک دستاوردهای جدیدی دارد.
وی افزود: کشور ما می تواند در زمینه انرژی های پاک، حل معضل آب، تولید صنایع غذایی، استخراج انرژی از پسماندها و زباله های جامد با ایران بویژه استان اصفهان همکاری داشته باشد.
همچنین سفیر فنلاند در تهران در این نشست گفت: باتوجه به توریستی بودن شهر اصفهان، فنلاند می تواند در بخش مدیریت توریسم و هتل داری همکاری نزدیکی با این شهر داشته باشد.
وی افزود: دانشگاه های فنلاند آماده پذیرش دانشجویان اصفهانی برای حضور در رشته مدیریت هتل داری هستند.
هری کمراینن خاطرنشان کرد: فنلاند کشوری با جمعیت پنج میلیون نفری و دارای دولتی قدرتمند است و همکاری با این کشور برای ایران سودمند است.
وی با اشاره به اینکه فنلاند در زمینه های مختلف ازجمله حفاظت محیط زیست دارای تجارب ارزنده ای است، افزود: فنلاند آمادگی دارد تجربیات خود در زمینه محیط زیست را در اختیار استان اصفهان قرار دهد.
سفیر فنلاند در تهران از سفر یک هیات 100 نفره از تاجران، بازرگانان و نمایندگان این کشور به تهران در آذرماه خبرداد و افزود: این هیات برای شرکت در نمایشگاه تهران به ایران سفر خواهد کرد و سفر آنها به اصفهان نیز فرصت مناسبی برای آغاز همکاری های اقتصادی اصفهان و فنلاند بوجود خواهد آورد.
وی آمادگی سفارت فنلاند در ایران برای ارائه خدمات به تاجران ایرانی را اعلام کرد.
رئیس اداره پرداخت و تسویه بانک مرکزی فنلاند نیز در این نشست گفت: بانک های فنلاند در بین کشورهای اروپایی از نظر مدیریت نقدینگی و تحقیقات بانکی متمایزند و می توانند نقش موثری در بالا بردن سطح مبادلات تجاری و سرمایه گذاری فنلاند و ایران داشته باشند.
یوسی یرهو افزود: این کشور مشتاقانه منتظر دوران پساتحریم برای برقراری ارتباطات بانکی با ایران است و بانک های خصوصی فنلاند علاقه مند به حضور در ایران هستند.
در ادامه رضا خیامیان مسئول کمیته توسعه روابط خارجی کمیسیون سرمایه گذاری اتاق اصفهان نیز گفت: سرمایه گذاری مشترک (joint ventuere) راهبرد مناسب برای توسعه روابط اقتصادی فنلاند و اصفهان است.
باتوجه به مذاکرات هسته ای و دیپلماسی فعال دولت یازدهم، روابط ایران با کشورهای مختلف بویژه کشورهای اروپایی از جمله فنلاند دچار تحول شده و کشورهای اروپایی مشتاق تقویت همکاریهای اقتصادی با ایران هستند.

کد خبر:81818310
۹ آبان ۱۳۹۴ ۰۰:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.