English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

باران، کرخه را نجات داد

باران، کرخه را نجات داد
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که حجم مخازن سدهای استان در اثر بارش‌های چند روز اخیر 355 میلیون مترمکعب افزایش یافت، گفت: کرخه در شرایط بحرانی به سر می‌برد اما این بارش‌ها این حوضه را نجات داد.

لوگوی صبا به نقل از ایسنا، هوشنگ حسونی‌زاده اظهار کرد: این حجم آب ورودی به مخازن سدهای استان وضعیت خوبی را نشان می‌دهد اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: در اثر این بارش‌ها مرحله اول آبیاری کشت پاییزه تامین شده است، به طوری که شهرستان‌هایی مانند اندیمشک، شوش، دزفول، حمیدیه و دشت آزاگان که تحت پوشش حوضه کرخه هستند، نیاز اولیه آن‌ها به آب کشاورزی تامین شد و نیاز مورد نیاز آبیاری اولیه 50 میلیون مترمکعب است.

حسونی‌زاده تاکید کرد: اگر این بارندگی‌ها اتفاق نمی‌افتاد، برای تامین آب کشاورزی مجبور به استفاده از 80 میلیون مترمکعب آب از حجم ذخایر مخازن استان می‌شدیم.

وی خاطرنشان کرد: میزان ذخایر سدهای استان تا پایان روز 8 آبان ماه، در حوضه کارون 183 میلیون مترمکعب، دز 81 میلیون مترمکعب، کرخه 83 میلیون مترمکعب و مارون 8 میلیون مترمکعب بوده است.

حسونی‌زاده تصریح کرد: مارون نسبت به حوضه‌های دیگر وضعیت خوبی ندارد و بنا بر اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش در شرق استان، امید است که با بارندگی وضعیت این حوضه بهبود یابد.

کد خبر:94080904538
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.