English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پراکنده‌سازی نیروگاه‌ها برای رعایت اصول پدافند غیرعامل

پراکنده‌سازی نیروگاه‌ها برای رعایت اصول پدافند غیرعامل
سایبری شدن صنعت برق بایستی هوشمندانه باشد تا تبدیل به دام برای این صنعت نشود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پراکنده‌سازی نیروگاه‌های کوچک و نزدیک‌ کردن مراکز تولید برق به مکان‌های مصرف از نظر پدافند غیرعامل بسیار مهم و حائز اهمیت است.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، دکتر "غلامرضا جلالی" عصر امروز (شنبه) در آئین برگزاری رزمایش تامین برق اضطراری (پدافند غیرعامل) شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: فناوری اطلاعات و سایبر می‌تواند خدمات، پردازش‌ها، کنترل‌ها و مدیریت‌ها را افزایش دهد و اگر دقت لازم نشود، می‌تواند زیرساخت را در اختیار کسی که صاحب فناوری در حوزه سایبری است قرار دهد، بنابراین سایبری شدن صنعت برق بایستی هوشمندانه باشد تا تبدیل به دام برای این صنعت نشود.
وی افزود: وزارت نیرو اقدام‌های خوبی را در زمینه پدافند غیرعامل انجام داده است و جدی ترین این کارها را موازی سازی سوخت نیروگاه‌ها با سوخت گاز است که این کار باعث شده بین 1.5 تا 3 ماه قدرت تولید برق در کشور در شرایط قطع و بحران گاز افزایش یابد.
جلالی با اشاره به اینکه در حوزه سیستم الکترونیک اتفاقات خوبی افتاده، به تولید بومی DCS در شرکت توزیع برق خراسان اشاره کرد و افزود: نگاه مثبت وزارت نیرو به مقوله پدافند غیرعامل باعث آمادگی ادراکی و معنوی در این موضوع بسیار ارزشمند شده است.
وی در خصوص الگوهای تولید برق در آینده با توجه به اهداف پدافند غیرعامل گفت: پراکنده‌سازی نیروگاه‌های کوچک و نزدیک‌ کردن مراکز تولید برق به مکان‌های مصرف باعث کاهش پرت در شبکه خواهد شد و از نظر پدافند غیرعامل نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: مراکزی که دارای دیسپاچینگ یا کنترل مرکزی هستند، بایستی با حساسیت بیشتری کنترل شوند.
وی انرژی برق را یکی از زیر ساخت‌های حیاتی کشور دانست و از وابستگی بخش زیادی از دستگاه‌های اجرایی به انرژی برق به عنوان یک موضوع بسیار حیاتی یاد کرد و اظهار داشت: وقتی آثار تحمل قطع برق را اندازه‌گیری می‌کنیم، این آستانه بسیار پایین است و در بعضی حوزه‌ها شاید این آستانه تحمل کمتر از یک دقیقه باشد.

کد خبر:18839
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.