English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برگزاری رزمایش آمادگی شرایط اضطراری در ساختمان ستادی وزارت نیرو

برگزاری رزمایش آمادگی شرایط اضطراری در ساختمان ستادی وزارت نیرو
هدف از برگزاری این رزمایش، سنجش میزان آمادگی ستاد پدافند غیرعامل در مواجه با شرایط اضطراری در حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

رزمایش آمادگی شرایط اضطراری با هدف ارزیابی سرعت خدمات‌رسانی در لحظات بحرانی عصر امروز (دوشنبه) در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در این باره گفت: مهم‌ترین موضوع در برگزاری این‌گونه رزمایش‌ها سنجش عکس‌العمل ستاد بحران و میزان آمادگی برای مواجه با شرایط بحرانی است.
"میثم جعفرزاده" با بیان اینکه 4 سال است که مانور قطع برق در مجموعه صنعت برق کشور برگزار می‎‌شود، گفت: سعی داریم همه مراکز حیاتی کشور را در دستورالعمل مانور بگنجانیم و برق آنها را قطع کنیم.
جعفرزاده با اشاره به اینکه امسال نگاه ویژه‌ای به ستاد وزارت نیرو داشته‌ایم، افزود: با توجه به اینکه "ستاد فرماندهی حادثه" و مرکزیت ستاد تصمیم‌گیری وزارت نیرو در این ساختمان مستقر است، تصمیم گرفتیم برنامه رزمایش به‌صورت جامع در این ساختمان برگزار شود، لذا برنامه قطع برق را در مجموعه ستادی اجرا کردیم.
وی هدف از برگزاری این رزمایش را میزان آمادگی ستاد پدافند غیرعامل در مواجه با شرایط اضطراری در حوادث طبیعی و غیر طبیعی عنوان کرد و ادامه داد: این مانور با دستور مستقیم وزیر نیرو آغاز شد و مهم‌ترین موضوع در برگزاری اینگونه رزمایش‌ها سنجش عکس‌العمل ستاد بحران و میزان آمادگی برای مواجه با شرایط بحرانی است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، افزایش پایداری وضعیت شبکه برق، شناسایی نقاط ضعف و قدرت در حوزه شبکه‌ای را از دیگر اهداف این رزمایش دانست و افزود: برق اضطراری همیشه در سامانه ما وجود داشته است، ولی هیچوقت این شرایط ایجاد نشده بود که به‌طور همزمان تمامی کارکنان به سامانه برق اضطراری متصل شوند و سامانه‌های ups با تمام ظرفیت در زمان مانور وارد مدار شوند.
وی مهم‌ترین قسمت برگزاری این رزمایش را پدیدار شدن نقاط ضعف دانست و تصریح کرد: برگزاری چنین رزمایش‌هایی می‌تواند نقاط ضعف و قدرت ما را به‌خوبی بنمایاند تا بتوانیم برای شرایط بحرانی خود را آماده نگه داریم.
جعفرزاده ادامه داد: در روزهای گذشته مانورهای مشابهی در سراسر کشور برگزار شد و در آن برق اماکن حساس و حیاتی و امنیتی کشور برای دقایقی قطع شد تا ضمن بررسی نقاط ضعف در زمان قطع برق به منظور خدمات‌رسانی، میزان سرعت عمل و نحوه برخورد با شرایط بحرانی و مدیریت بحران توسط ستادهای پدافند غیرعامل و برق‌دار کردن نقاط بی‌برق سنجیده شود.
وی تصریح کرد: در زمان برگزاری مانور در سراسر کشور مشخص شد، برخی از فرمانداری‌ها و سازمان‌ها فاقد مولدهای برق و یا متصدی انجام این کار هستند که مقرر شد سریعا از طریق استانداری‌ها نسبت به رفع این نواقص اقدام شود.

کد خبر:18897
۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.