English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نمود عینی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در مهندسی ارزش

نمود عینی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در مهندسی ارزش
در مهندسی ارزش هزینه اجرای پروژه‌ها باید متناسب و حداقلی بوده و کیفیت اجرای آنها نیز مطلوب، مناسب و به اندازه باشد.

مدیرعامل گروه مپنا گفت: نگاه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رویکرد جهادی و انعطاف‌پذیری در مهندسی ارزش جلوه و نمود عینی پیدا می‌کند.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، "عباس علی‌آبادی" امروز (سه‌شنبه) در پنجمین همایش ملی مهندسی ارزش با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، با ذکر این مطلب اعلام کرد: مهندسی ارزش تلاشی سازمان یافته است که به منظور بررسی و تحلیل و بهینه‌سازی فعالیت‌های یک طرح یا پروژه اجرایی در تمامی مراحل از ایده‌پردازی تا اجرا و راه اندازی و بهره‌برداری انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در مهندسی ارزش هزینه اجرای پروژه‌ها باید متناسب و حداقلی بوده و کیفیت اجرای آنها نیز مطلوب، مناسب و به اندازه باشد.
علی‌آبادی با اشاره به این مطلب که امروز در شرایطی هستیم که با توجه به بحث مهندسی ارزش می‌توانیم از آنها انتقاد کنیم، تصریح کرد: هم‌اکنون با این معیارها می‌توانیم اجرای برخی طرح‌های آب و برق را بتا حدی قابل نقد و بررسی است.
مدیرعامل گروه مپنا ادامه داد: اسراف و تبذیری که در اسلام به آن توجه شده است و به موجب آن انسان را خلیفه الهی دانسته‌اند به نوعی مهندسی ارزش محسوب می‌شود.
وی بودجه عمرانی سال 94 کشور را بالغ بر 48 هزار میلیارد تومان دانست و عنوان کرد: اگر مهندسی ارزش در این پروژه‌ها اجرایی شود، در کاهش هزینه‌ها بسیار اثر بخش خواهد بود و ظرفیت بالایی از این طریق در کشور ایجاد می شود.
علی‌آبادی افزود: بهبود کارایی در مسائل کلان کشوری و شهرِی، بهبود کارایی منابع انسانی سازمان، بهبود در زمینه حمل و نقل شهری به ویژه بهره‌وری انرژی از جمله مواردی است که در قالب واژه‌شناسی مدیریت ارزش قابل بررسی است.
وی در پایان کاهش هزینه تمام شده پروژه‌ها، افزایش کیفیت پروژه‌ها، محصولات و خدمات، افزایش مزیت رقابتی، حفظ محیط زیست و توسعه پایدار و نگاه منافع ملی را استفاده شرکت مپنا از مهندسی ارزش عنوان کرد و گفت: انجام پروژه مهندسی ارزش در این شرکت در کاهش 50 درصدی مصرف آب در نیروگاه و کاهش هزینه چشمگیر فرآوری آب و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی نقش بزرگی ایفا کرده است.

کد خبر:18909
۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.