English
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۱:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تامین سوخت جایگزین نیروگاه‌ها برای ماه‌های سرد سال

تامین سوخت جایگزین نیروگاه‌ها برای ماه‌های سرد سال
از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ماه) در یک‌ماه اول حدود 10 میلیمتر بارندگی داشتیم، ولی در 10 روز ابتدای آبان‌ماه بیش از 21 میلیمتر به‌طور متوسط بارش داشتیم.

وزیر نیرو از پیش‌بینی سوخت جایگزین برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در شرایط کمبود گاز و در ماه‌های سرد سال خبر داد.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، "حمید چیت‌چیان" امروز (سه‌شنبه) در حاشیه دومین کنفرانس منطقه‌ای و یازدهمین کنفرانس تونل ایران در جمع خبرنگاران در خصوص تعامل وزارت نیرو با صنعت تونل‌سازی و دانشگاه‌ها به منظور رفع نیازهای این وزارتخانه اظهار داشت: تونل در حال حاضر به یکی از عناصر اصلی طرح‌های توسعه زیرساخت‌های کشور تبدیل شده که تاثیر آن را در حمل و نقل، صنعت معدن، انتقال آب، شبکه‌های فاضلاب، مترو، انتقال برق شاهد هستیم.
وی ادامه داد: در زمان حاضر صنعت تونل ایران به بلوغ خوبی دست یافته و این بلوغ صنعتی حاصل همکاری مراکز علمی، صنعتگران، سازندگان تجهیزات، پیمانکاران، مشاوران و کارفرمایان بوده است.
چیت‌چیان ادامه داد: ایران یکی از کشورهای پیشرو در زمینه توسعه صنعت تونل است و به‌رغم تمام موفقیت‌ها و فناوری‌های که ایران داراست، هنوز باید راه آینده را درست‌تر انتخاب کنیم.
وی در خصوص اقدام‌های وزارت نیرو در مواجه با پدیده "ال‌نینو" و همچنین تامین سوخت نیروگاه‌ها برای فصل زمستان گفت: سوخت معمول نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی است، ولی به دلیل افزایش مصرف گاز در فصل زمستان و بخش مسکونی امکان تامین تمام نیاز نیروگاه‌ها به سوخت فسیلی و گاز طبیعی میسر نیست، لذا تمام نیروگاه‌ها دارای مخازن سوخت مایع هستند تا در صورت کمبود گاز بتوانند از سوخت‌های مایع از جمله گازوئیل برای نیروگاه‌ها استفاده کنند.
چیت‌چیان در خصوص پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص تغییراتی آب و هوای ایران گفت: این تاثیر می‌تواند به‌صورت افزایش بارش‌ها و افزایش برودت هوا باشد و به شرکت‌های آب و برق و نیروگاه‌ها هشدار داده شد تا در ذخیره‌سازی سوخت برای فصول سرد دقت بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: شرکت‌های آب نیز در زمان مناسب باید به لایروبی رودخانه‌ها اهتمام ورزند تا در صورت شدت چنین پدیده‌ای آسیب کمتری به تاسیسات و سکونتگاه‌ها  وارد شود.
چیت‌چیان در خصوص وضعت بارش‌ها با بیان اینکه تا دیروز 31 میلی‌متر بارش در کشور گزارش شده است، افزود: از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ماه) در یک‌ماه اول حدود 10 میلیمتر بارندگی داشتیم، ولی در 10 روز ابتدای آبان‌ماه بیش از 21 میلیمتر به‌طور متوسط بارش داشتیم که امیدواریم این نزولات آسمانی ادامه داشته باشد تا در سال آینده وضعیت بهتری را از نظر منابع آبی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه عمدتا در جاهایی که بارش داشته‌ایم ورودی خوبی در سدها اتفاق افتاده است، اظهار داشت: مجموعا در دو سد سیمره و کرخه حدود 350 میلیون مترمکعب آب ناشی از بارش‌های اخیر وارد این سدها شده و سایر سدها نیز از بارش‌های اخیر بی‌بهره نبوده‌اند.
وی تصریح کرد: پراکنش بارش‌ها در تمام کشور یکسان نبوده است، ولی بجز یک استان کشور، در تمام استان‌های دارای بارش در 41 روز ابتدای سال آبی جاری بیشتر از متوسط بارش در سال‌های گذشته بوده است.

کد خبر:18921
۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۴:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.