English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

به‌شدت به طرح احیا و تعادل بخشی امیدوارم

به‌شدت به طرح احیا و تعادل بخشی امیدوارم
کار بزرگی را آغاز کرده‌ایم و اثرات مثبت این کار نه فقط در منابع آب زیرزمینی بلکه در همه بخش ها مانند آب سطحی نیز قابل مشاهده است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در جمع مدیران ارشد بخش آب کشور گفت: به‌شدت به طرح احیا و تعادل‌بخشی امیدوارم.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، در نشستی با حضور "رحیم میدانی" معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مهندس محمد حاج رسولیها، مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گزارش عملکرد شش ماهه طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی ارائه شد.
معوان آب و آبفای وزارت نیرو در این نشست گفت: کار بزرگی را آغاز کرده‌ایم و اثرات مثبت این کار نه فقط در منابع آب زیرزمینی بلکه در همه بخش ها مانند آب سطحی نیز قابل مشاهده است.
میدانی ادامه داد: در حال حاضر ما شاهد این اثرات مثبت در قوایی همچون قوه قضائیه و قوه مقننه نیز هستیم.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: این کار بزرگ را باید با برنامه پیش برد و از هرگونه آشفتگی پرهیز کرد.
وی در ادامه گفت: در چارچوب طرح‌های بزرگ فعالیت‌ها به پروژه‌ها و زیر پروژه‌هایی تبدیل می‌شود که هر کدام از آنها دارای مدیران مختص به خود است و اقدامات به طور منظم پایش و آسیب شناسی شده و موانع آن بر طرف می‌شود.
میدانی در ادامه با تاکید بر ضرورت تحرک بیشتر طرح احیا گفت: به طور مثال هنوز تشکیل شورای‌های حفاظت تسهیل نشده و به همین دلیل باید سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.
وی همچنین اظهار داشت: همه پروژه‌ها و زیرپروژه‌های این طرح به طور عجیبی با یکدیگر مرتبط هستند و اندرکنش دارند و باید با اجرای پیش نیازهای هر پروژه وارد پله بعدی شویم؛ در همین ارتباط باید دفتر مدیریت پروژه این طرح تقویت شود.
میدانی در ادامه ضمن تشکر از حمایت‌های وزیر نیرو از طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: در اجرای این طرح بخش ستاد وزارت نیرو و بخش شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران به دنبال یک هدف هستیم و می‌خواهیم با یک تلاش جمعی کاری ماندگار از خود بجا بگذاریم و کار اینجانب هم به عنوان معاون وزیر ، رفع موانع و کمک به تحقق اهداف است.
میدانی در ادامه سخنان خود بر لزوم مطالعه دقیق و چندباره دستورالعمل‌های طرح احیا توسط مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای و سایر مسولان ذیربط تاکید کرد و اظهار داشت: با داشتن عزم و جدیت در کار حتماً نتیجه خواهیم گرفت و من بشدت به طرح احیا امید دارم.

* طرح احیا فرصتی گرانبها برای بخش آب است
در ادامه این نشست مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران طی سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر تمام تمرکز شرکت مدیریت منابع آب ایران روی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی قرار دارد و تبدیل به دغدغه اصلی این شرکت شده است و خوشبختانه نگاه پروژه ای به آن در شرکت هم وجود دارد.
"محمد حاج‌رسولیها" در ادامه گفت: طرح احیا فرصتی گران‌بها برای بخش آب کشور است که هرگز تکرار نخواهد شد.
مشاور وزیر نیرو در ادامه با اشاره به حمایت و تاکید وزیر نیرو بر اجرای این طرح اظهار داشت: در اجرای این طرح می‌بایست مراقب مسائل اجتماعی آن نیز بود.
مهندس حاج رسولیها اظهارداشت: ایجاد باور و امید به این طرح در شرکت‌های آب منطقه‌ای از مسائل مدنظر شرکت مدیریت منابع آب ایران است.
در این جلسه "جواد میبدی" مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو، "رضوی نبوی" مدیر کل دفتر بهبود بهروری اقتصادی آب وآبفا وزارت نیرو، "جهانگیر حبیبی" معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و مصطفوی مدیرکل حفاظت و بهره‌برداری منابع آب و امور مشترکین شرکت مدیریت منابع آب ایران و شماری از مدیران و مسئولان مرتبط حضور داشتند.
در ادامه این نشست گزارش عملکرد طرح احیا و همچنین مشکلات و موانع موجود و پیشنهاد‌های مرتبط برای حل مشکلات توسط مشاور مطرح شد.

کد خبر:18925
۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.