English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش 1250 مگاواتی ظرفیت برق تا تابستان آینده

افزایش 1250 مگاواتی ظرفیت برق تا تابستان آینده
در سال جاری مصرف گازوئیل 51 درصد و مازوت 30 درصد در نیروگاه‌ها کاهش داشته است و امسال بخش عمده‌ای از برق کشور با مصرف سوخت گاز تامین شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: تا تابستان سال آینده 1250 مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شوند.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، مهندس "هوشنگ فلاحتیان" امروز (شنبه) در نشست خبری که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: تابستان امسال را در حالی پشت سر گذاشتیم که پیک بار 50 هزار و 177 مگاوات را تجربه کردیم، این در حالی است که حداکثر پیک مصرف برق در سال 93 از مرز 46 هزار و 600 مگاوات تجاوز نکرده بود.
وی با بیان اینکه اختلاف سه هزار مگاواتی پیک مصرف سال جاری نسبت به سال گذشته ناشی از افزایش یک میلیون و 400 هزار مشترک در شبکه‌های برق کشور بود، افزود: واگذاری انشعاب‌های جدید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، خدمات، اداری، تجاری، صنعت و خانگی نشان از این دارد که تحرک نسبی در فضای اقتصادی کشور در حال شکل‌گیری است.
فلاحتیان ادامه داد: حداکثر بار مصرف به دلیل گرمای قابل توجه در تابستان به بیش از 50 هزار مگاوات رسید، ولی به‌خوبی سامانه برق کشور مدیریت شده و برق مورد نیاز در شرایط پایداری کامل تامین شد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه از اوایل سال 94 تاکنون 592 مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید وارد مدار شده‌اند، افزود: این نیروگاه‌ها شامل سه واحد 160 مگاواتی نیروگاه سیمره، حدود 87 مگاوات نیروگاه‌های مقیاس کوچک (CHP و DG) و 25 مگاوات نیروگاه دیگر بوده و تلاش ما این است تا تابستان سال آینده 1250 مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود.
وی با اشاره به اینکه با ورود نیروگاه‌های ماهشهر، بهبهان، صدوق و چادرملو و چند نیروگاه DG و مقیاس کوچک حدود 1800 مگاوات نیروگاه جدید از اوایل سال 94 تا پایان سال 95 آماده خواهند شد، افزود: در سال 95 نیز آمادگی داریم برق مورد نیاز کشور را به نحو مطلوب تامین کنیم.
فلاحتیان با بیان این مطلب که 650 هزار مشترک جدید در سال جاری به مشترکان صنعت برق کشور اضافه شده و تعداد مشترکان برق به مرز 32 میلیون و 300 هزار مشترک رسیده است، گفت: در سال جاری حدود 100 روستای جدید نیز برق‌دار شده و نسبت به مدت مشابه در سال قبل 15 درصد گاز بیشتر در اختیار نیروگاه‌ها قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری مصرف گازوئیل 51 درصد و مازوت 30 درصد در نیروگاه‌ها کاهش داشته است، افزود: امسال بخش عمده‌ای از برق کشور با مصرف سوخت گاز تامین شده است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: در سال جاری حدود 3200 مگاولت آمپر به ظرفیت ایستگاه‌های برق و خطوط انتقال افزوده شده است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای مناسب بین تولیدکنندگان بخش خصوصی برق و مشترکین صنعتی و مبادله قراردادهای دوجانبه بین این دو منجر به بهبود فضای کسب و کار در صنعت برق خواهد شد، افزود: با اینکار شرایطی ایجاد می‌شود تا تولیدکننده برق مقابل مصرف کننده قرار گیرد و تصدی و تولید برق به مردم واگذار شود.
فلاحتیان با اشاره به استقبال کم‌نظیر شرکت‌های داخلی و خارجی در خصوص احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر اظهار امیدواری کرد: حضور بخش خصوصی داخلی و شرکت‌های خارجی در شرایط پساتحریم، با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر با راندمان بالا در بخش‌های انرژی خورشیدی و بادی شرایط خوبی را برای صنعت برق کشور رقم بزند.

کد خبر:18965
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ۰۶:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.