English
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹, ۰۱:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سرمایه‌گذاری مشترک؛ رویکرد صنعت برق در همکاری‌های بین‌المللی

سرمایه‌گذاری مشترک؛ رویکرد صنعت برق در همکاری‌های بین‌المللی
عرصه کار برای بسیاری از شرکت‌های خارجی که خواهان همکاری با ایران هستند، فراهم است؛ چرا که شیوه کارهای تولیدی سال‌هاست که تغییر کرده و به سرمایه‌گذاری مشترک رسیده است.

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: رویکرد وزارت نیرو در صنعت برق برای همکاری‌های بین‌المللی و شرکت‌های خارجی سرمایه‌گذاری مشترک است.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، "ستار محمودی" امروز (چهارشنبه) در آیین پایانی پانزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران که در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی برگزارشد، با اعلام این مطلب اظهار کرد: عرصه کار برای بسیاری از شرکت‌های خارجی که خواهان همکاری با ایران هستند، فراهم است؛ چرا که شیوه کارهای تولیدی سال‌هاست که تغییر کرده و به سرمایه‌گذاری مشترک رسیده است.
وی در خصوص آینده صنعت آب و برق که متولی هر دو وزارت نیرو است، گفت: نگاه وزارت نیرو به سمت و سویی است که پیش از گذشته با ایجاد و خلق فرصت‌ها، عرصه را برای تحرک بیشتر کاری و تا حد امکان ماهش هزینه‌ها برای تولیدکنندگان فراهم سازد.
وی ادامه داد: ایجاد ساختار و ساماندهی، ایجاد امکاناتی در زمینه کاهش بوروکراسی و گرفتن کمک‌های فرامرزی توسط وزارت امورخارجه و یا در قالب کمیسیون‌های مشترک با کشورهای دیگر از جمله رویکردهای وزارت نیرو برای این صنعت مهم کشور است.
محمودی با اشاره به اینکه امروزه صنعت برق ما زیربنای ساخت و توسعه دیگر فعالیت‌ها نیز محسوب می‌شود، تصریح کرد: عرصه‌ای را نمی‌توان در رفاه اجتماعی مردم مبری از این صنعت دانست؛ چرا که در تمامی زیرساخت‌های کشوری مانند حوزه سلامت، حمل و نقل، حوزه مخابرات و غیره اثرگذار است.
قائم‌مقام وزیر نیرو همچنین عنوان کرد: تولیدکنندگان رسالت سنگینی دارند و وزارت نیرو هم کانونی است که می‌تواند به رفع وابستگی‌ها و بالندگی کشور و برافراشته شدن پرچم ایران در قالب صنعت در دیگر نقاط مفید واقع شود.
محمودی با ذکر این مطلب که شرکت‌های خارجی بسیار حساب‌شده شرکای ایرانی را انتخاب کرده‌اند، خاطر نشان کرد: شرکت‌های ایرانی با داشتن توان بالا و فهم بسیار حرف‌های زیادی در در عرصه عمل داشته‌اند که این همان مشارکت است.
قائم‌مقام وزیر نیرو صنعت برق را تنها عرصه تولید ندانست و تاکید کرد: در این صنعت مدیریت مصرف با پیچیدگی‌ها و ارزش‌های خاص خود باید مورد توجه قرار گیرد که حاصل آن کاهش تلفات، افزایش راندمان‌ها، تغییر و تبدیل عرصه تولید در مصارف و انرژی‌های نو است.
محمودی در پایان ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه و متخصصین این صنعت ابراز امیدواری کرد: وزارت نیرو این حوزه را به صورت هرچه شفاف‌تر در قالبی روشن با اصلاح روش‌ها و برقراری ارتباط بیشتر با تولید کنندگان هموار خواهد کرد تا موجب رفاه ایران و ایرانیان ارجمند شود.

کد خبر:19127
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.