English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تمایل یک کشور اروپایی برای تولید 3520 مگاوات برق در ایران

تمایل یک کشور اروپایی برای تولید 3520 مگاوات برق در ایران
معاون وزیر نیرو در امور برق گفت: باوجود اینکه مذاکرات در سازمان انرژی‌های نو ادامه دارد، اما تاکنون هیچ قراردادی با شرکت‌های آلمانی و غیر آلمانی درباره احداث نیروگاه خورشیدی نهایی نشده است.

لوگوی صبا به نقل از فارس، هوشنگ فلاحتیان با بیان اینکه هر زمانی این مذاکرات تمام شد اطلاع رسانی صورت می گیرد، اظهار کرد: در مجموع به طور جدی به دنبال این هستیم که احداث نیروگاه تجدیدپذیر بادی زیست توده و زمین گرمایی و زیست توده را گسترش بدهیم.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در نظر دارد در طول برنامه ششم توسعه 5 درصد ظرفیت نیروگاه‌ها را نیروگاه‌های تجدیدپذیر تحت پوشش قرار دهند، گفت: هدف این است که بتوانیم سهم استفاده از انرژی پاک را افزایش دهیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره به قرارداد احداث 4 واحد نیروگاهی با کشورهای اروپایی گفت: یک کشور اروپایی مایل بود صددرصد سرمایه‌گذاری مورد نیاز این چهار واحد نیروگاهی با ظرفیت جمعا 3520 مگاوات را در کشور انجام دهد.

فلاحتیان با بیان اینکه این نیروگاه‌ها 58 درصد راندمان خواهند داشت که 10 درصد بیشتر از راندمان نیروگاه‌های ساخت داخل است،اظهار کرد:با توجه به اینکه صددرصد منابع مالی این طرح توسط طرف خارجی تامین می‌شود شورای اقتصاد با احداث این نیروگاه‌ها در داخل کشور موافقت کرد.

به گفته وی در صورت نهایی شدن کار مبادله قرارداد عملیات اجرایی پروژه‌ها در 4 سایت زاهدان، تبریز، میانه و بناب در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

کد خبر:94080904464
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۰۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.