English
پنج شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۰۸:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انعقاد قرارداد ساخت "توربین ملی" بین پژوهشگاه نیرو و شرکت مپنا

انعقاد قرارداد ساخت "توربین ملی" بین پژوهشگاه نیرو و شرکت مپنا
طراحی این توربین به طور کامل توسط متخصصان داخلی در پژوهشگاه نیرو صورت گرفته و قرار است ساخت آن با امکانات شرکت مپنا انجام شود.

آیین انعقاد قرارداد ساخت توربین ملی 2 مگاواتی بادی بین پژوهشگاه نیرو و شرکت مپنا عصر امروز (شنبه) با حضور وزیر نیرو برگزار شد.
لوگوی صبا به‌ نقل از پاون، مهندس " حمید چیت چیان " عصر امروز (شنبه) در این آیین که در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، اظهار داشت: تلاش ما این است که نیاز کشور را در داخل کشور تولید و عرضه کنیم و در این زمینه بتوانیم به خوداتکایی برسیم.
وی تصریح کرد: اگر چنانچه نیاز به واردات خارجی و یا انتقال تکنولوژی باشد، این انتقال تکنولوژی به کشوری که دارای دانش فنی صفر است یک معنا دارد و کشوری همچون جمهوری اسلامی که دارای تکنولوژی ساخت توربین‎های 2 مگاواتی است، معنای دیگری پیدا خواهد کرد.
در حاشیه این مراسم، "بهزاد اعلم" مسئول نهایی کردن قرارداد بین شرکت مپنا و پژوهشگاه نیرو، در خصوص ساخت توربین نمونه ملی 2 مگاواتی بادی گفت: طراحی این توربین به طور کامل توسط متخصصان داخلی در پژوهشگاه نیرو صورت گرفته و قرار است ساخت آن با امکانات شرکت مپنا انجام شود.
وی با بیان اینکه پس از به اتمام رسیدن مراحل ساخت توربین نمونه و انجام تست‌های اولیه این امکان فراهم است تا بتوانیم سالانه حداقل بین 8 تا 10 واحد از این توربین تولید کنیم، گفت: در زمان حاضر تولید توربین 2.5 مگاواتی با ظرفیت 4 واحد در ماه در حال انجام است.
اعلم با بیان اینکه در حال حاضر توربین 2 مگاواتی در کشور نداریم و تولید 10 واحد توربین در سال، برآورد اولیه خواهد بود، افزود: پس از ساخت اولین توربین نمونه، قادر خواهیم بود حداقل تولید 10 واحد توربین را به‌صورت ماهیانه در دستور کار داشته باشیم و پاسخگوی ظرفیت مورد نیاز کشور خواهیم بود.
وی تصریح کرد: ساخت نمونه کامل این توربین حدود 20 میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

کد خبر:19162
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.