English
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸, ۲۳:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیران استان قزوین برای ساخت نیروگاه خورشیدی همکاری می کنند

مدیران استان قزوین برای ساخت نیروگاه خورشیدی همکاری می کنند
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گفت: با حمایت مسئولان استان در کوتاه ترین زمان مجوز احداث نیروگاه خورشیدی به سرمایه گذار بخش خصوصی در قزوین داده می شود. لوگوی صبابه نقل از مهر، عصر یکشنبه در جلسه ای با حضور عباسعلی درافشانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، قاسمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، شمسی پور سرپرست محیط زیست و نمایندگان جهاد کشاورزی وامور اراضی استان و امیر اللهیاری سرمایه گذار بخش خصوصی در خصوص ایجاد تسهیلات لازم برای تسریع در ساخت نیروگاه توسط بخش خصوصی بحث و تبادل نظر شد.

عباسعلی درافشانی در این جلسه گفت: پنجره واحد از هفته آینده به طور رسمی در استان قزوین راه اندازی می شود و با استقرار نمایندگان تام الاختیار ادارات تاثیرگذار امیدواریم شرایط سرمایه گذاری و رونق اقتصادی استان تسهیل شود.

وی افزود: دستگاههایی که حضور آنها برای تسریع در امور تجاری و بازرگانی و سرمایه گذاری لازم است باید در این پنجره با معرفی افرادی توانمند که دارای اختیار لازم باشند به روند کارها شتاب بخشند تا شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران در استان باشیم.

حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث نیروگاه خورشیدی

درافشانی تصریح کرد: ساخت نیروگاه خورشیدی از طرح های بسیار مهم و تاثیرگذاری است که در حوزه انرژی های نو می تواند موجب تحول در استان شده و به توسعه برنامه های زیست محیطی هم کمک کند.

وی اضافه کرد: برای نمونه باید پس از گشایش پنجره واحد بتوانیم طرح ساخت نیروگاه خورشیدی را در کوتاهترین زمان ممکن اجرایی کنیم تا الگویی برای سایر طرحها باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یادآورشد: در برنامه ششم توسعه باید پنج درصد انرژی مورد نیاز کشور از انرژی های نو تامین شود لذا در استان از اجرای این طرح ها بشدت استقبال می کنیم تا کارهای فنآورانه توسعه پیدا کند و شاهد احداث نیروگاههای بادی و خورشیدی بیشتری در استان باشیم.

درافشانی گفت: همانگونه که در گذشته با ساخت نیروگاه حرارتی شهید رجایی در کشور شاخص شدیم امروز هم باید در ساخت نیروگاه خورشیدی پیشگام باشیم و کاری شاخص در استان را عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: در این پروژه خاص حمایت لازم را از سوی مسئولان استانی انجام خواهیم داد و تلاش می کنیم در مدت یک هفته آینده وضعیت پروژه مشخص شده تا بتوانیم در ۱۵ روز آینده کلنگ آغاز عملیات اجرایی را به زمین بزنیم.

درافشانی خواستار همکاری همه جانبه مسئولان دستگاههای اجرایی مرتبط با طرح ساحت نیروگاه در استان قزوین شد.

کد خبر:2967873
۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.