English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کمبود آب و منابع مالی؛ دو چالش پیش روی شرکت‌های آب و فاضلاب

کمبود آب و منابع مالی؛ دو چالش پیش روی شرکت‌های آب و فاضلاب
روز یکشنبه در همایش معاونان بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب که در ارومیه برگزار می‌شود،
لوگوی صبا به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا تشیعی" روز یکشنبه در همایش معاونان بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب که در ارومیه برگزار می‌شود، اظهار داشت: تابستان امسال با توجه به افزایش دما حدود 50 مترمکعب در ثانیه کمبود آب در بخش شهری داشتیم که این امر می‌توانست 547 شهر با جمعیت حدود 50 میلیون نفر در کشور را با تنش آب متاثر کند؛ اما با وجود تنش‌ها و محدودیت‌های موجود توانستیم به شکل مطلوب و قابل قبولی آب‌رسانی را انجام دهیم.
وی کمبود منابع آبی و منابع مالی را به عنوان دو چالش اصلی پیش روی شرکت های آب و فاضلاب عنوان کرد و ادامه داد: نگاه ما به شرکت‌های آب و فاضلاب، نگاه ماموریت محوری است؛ از این رو خدمات ارائه شده باید استاندارد، ایمن، باکیفیت و مداوم باشد.
تشیعی به نقش معاونان بهره‌برداری در ساختار شرکت‌ها اشاره کرد و افزود: حضور معاون بهره‌برداری باید بتواند منجر به توانمندسازی بهره‌بردار و بهره‌برداری و همچنین افزایش امکانات از طریق جلب مشارکت‌های محیطی شود.
وی ادامه داد: باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که معاون بهره‌برداری علاوه بر ارائه دهنده خدمات، گیرنده خدمات نیز محسوب می‌شود و تمامی این موضوعات با به‌کارگیری خلاقیت و نوآوری محقق خواهد شد؛ بنابراین در حوزه بهره‌برداری استفاده از ظرفیت نهادهای ذی‌ربط به خصوص مشارکت‌های بیرونی بسیار کارساز خواهد بود.
تشیعی تعامل شرکت آب و فاضلاب با وزارت بهداشت را امری مهم بیان کرد و افزود: نمونه‌برداری‌های مشترک شرکت آب و فاضلاب و وزارت بهداشت در نهایت منجر به جلب واقعی نظر مشترکان خواهد بود و تعامل ویژه با این حوزه راه را هموارتر خواهد کرد.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به جلب مشارکت مردم در استفاده بهینه از آب تاکید کرد و ابراز داشت: استفاده از مشارکت قوه قضاییه در راستای برخورد با مشترکان غیرمجاز و جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری حائز اهمیت است.
وی با طرح این سوال که آیا می‌توان همچنان به شکل سنتی عمل کرد، متذکر شد: با سیستم سنتی به هیچ وجه ادامه فعالیت‌ها و امور امکان‌پذیر نخواهد بود و باید ظرفیت‌هایی در کنار بخش سنتی ایجاد کرد به طوری که بدون سامانه تله‌متری با این پراکندگی و چالش‌های پیش رو نمی‌توان اقدامات بهره‌برداران را مدیریت کرد.
کد خبر:19184
۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.