English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

'مپنا'ی ایران و 'زیمنس' آلمان قرارداد همکاری امضا کردند

'مپنا'ی ایران و 'زیمنس' آلمان قرارداد همکاری امضا کردند
در جریان دیدار امروز (چهارشنبه) حمید چیت چیان وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان قرارداد همکاری بین شرکت های مپنا و زیمنس امضا شد لوگوی صبا به نقل از ایرنا از برلین، در جریان این دیدار قرارداد همکاری بین شرکت 'مپنا' توسط عباس علی آبادی و شرکت زیمنس توسط «جو کزر»، روسای این دو شرکت و با حضور چیت چیان و گابریل به امضا رسید.
این قرارداد پنج ساله برای انتقال فن آوری توربین های کلاس F با زیمنس نخستین گام بومی سازی این توربین ها با نام تجاری SGT5-4000F است.
توربین SGT5-4000F از پیشرفته ترین و مطمئن ترین توربین های گازی کلاس F در دنیا است که می تواند در شرایط ایزو توان 307 مگاوات با بازده حرارتی 40.1 درصد تولید کند و میزان NOX و CO حاصل از کارکرد آن با سوخت گاز به ترتیب 25 و 80 PPM (قسمت در میلیون) است که با بایسته های زیست محیطی بین المللی مطابقت دارد.
مپنا، یک بنگاه اقتصادی ایرانی است که به همراه 39شرکت زیرمجموعه خود، تحت عنوان “شرکت گروه مپنا” از سال 1371 در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه های حرارتی، همچنین اجرای پروژه های نفت و گاز و حمل و نقل ریلی، به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه گذاری خصوصی (IPP) فعالیت می کند.
وزیر نیرو در چارچوب برنامه سفر خود به آلمان، فردا (پنجشنبه) در همایش همکاری های اقتصادی ایران و آلمان که از سوی اتحادیه صنعتی و فدراسیون آین کشور برگزار می شود، سخنرانی خواهد کرد.
چیت چیان همچنین روز جمعه در همایش مشترکی در رابطه با فاینانس و مسایل مالی و همچنین مراسم شورای اقتصادی حزب دمکرات مسیحی شهر فرانکفورت شرکت خواهد کرد.
وزیر نیروی کشورمان را در سفر سه روزه به آلمان، عباس علی آبادی مدیر عامل شرکت مپنا همراهی می کند.
وزیر نیروی ایران در اردیبهشت سال گذشته نیز برای انجام مذاکرات چند روزه در خصوص سرمایه گذاری و اجرای طرح های مشترک در صنایع آب و برق به آلمان سفر کرده بود
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.