English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران با ظرفیت یک مگاوات

راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران با ظرفیت یک مگاوات
نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی ایران در کمتر از یکسال به همت متخصصان پژوهشگاه نیرو به عنوان بازوی تحقیقاتی صنعت برق و انرژی کشور اجرا و بهره برداری شده و با موفقیت به شبکه برق سراسری متصل شد. لوگوی صبا به نقل از ایسنا، داود محمدی مجری، بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با تاکید بر اینکه نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی ایران با موفقیت به شبکه برق سراسری متصل شده است افزود: این نیروگاه که بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران به حساب می آید و اولین پروژه خورشیدی ایران در مقیاس مگاوات بشمار می رود در طی کمتر از یکسال گذشته اجرا و بهره برداری شده است.

محمدی انجام این پروژه را گام موثری جهت نیل به اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی، سیاست های کلی نظام در بخش انرژی و همچنین برنامه راهبردی وزارت نیرو در حوزه برق و انرژی دانسته و کاهش انتشار آلاینده ها و حفظ محیط زیست و همچنین ایجاد یک طرح پایلوت در کشور جهت الگوسازی و ترویج بستر مناسب جهت احداث نیروگاه های بیشتر تزریق برق به شبکه سراسری و تولید برق خورشیدی را از اهداف مهم و اساسی این پروژه برشمرد.

مجری بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با تاکید بر تحقق بخش عمده ای از اهداف سند راهبردی وزارت نیرو، مندرج در ذیل راهبردهای 9-1 و 9-3 بخش برق و انرژی، دستیابی به فناوری احداث و بهره برداری از نیروگاههای خورشیدی مقیاس بزرگ (مگاواتی) در کشور و الگوسازی و تدوین استانداردها و دستورالعمل های اجرایی جهت احداث و بهره برداری از نیروگاههای فتوولتائیک را از دیگر دستاوردهای این پروژه عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به افتتاح رسمی این نیروگاه در آینده نزدیک، خاطر نشان کرد: در این پروژه 392 عدد پنل، 196 عدد استرینگ و 4 عدد اینورتر هر کدام به ظرفیت 250 کیلووات برای تولید انرژی حدود 1.7 گیگاوات ساعت استفاده شده است

ایسنا
۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.