English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توافق با ۲شرکت روس برای نیروگاه‌سازی

توافق با ۲شرکت روس برای نیروگاه‌سازی
وزیر نیرو با اشاره به توافق با دو شرکت «اینتر رائو و تکنوپروم اکسپورت» برای ساخت نیروگاه در ایران، گفت: قرارداد سنکرون شبکه برق با روسها تا یک ماه آینده امضا می‌شود.

لوگوی صبا به نقل از مهر، حمید چیت‌چیان در دیدار با «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های دائمی در زمینه انرژی درسطح معاونان دو وزارتخانه، برای پیگیری همکاری‌های مشترک دو کشور، خواهد بود، در خصوص بازتوانی نیروگاه‌های قدیمی و فاینانس پروژه‌های برقی توسط شرکت «اینتر رائو» روسیه با مدیریت نیروگاه‌های برق حرارتی، توافقاتی انجام شده که به‌زودی به اجرا درخواهد آمد.

وزیر نیرو با اعلام اینکه آمادگی کامل داریم تا در خصوص احداث نیروگاه حرارتی یکهزار و ۴۰۰ مگاواتی، عملیات اجرایی به‌زودی آغاز شود، تصریح کرد: سفر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به ایران، که باعث تحرک خاصی در روابط بین دو کشور شد و در این سفر، چند توافق‌نامه با روسیه در حوزه صنعت آب و برق به انجام رسید که امیدواریم اولین پروژه که پروژه ساخت یک نیروگاه حرارتی به ظرفیت ۱۴۰۰ مگاوات است و توسط شرکت «تکنوپروم اکسپورت» اجرایی خواهد شد، تا پایان هفته جاری نهایی شود.

این عضو کابینه دولت با اشاره به اینکه اتصال و سنکرون شبکه‌های برق ایران و روسیه از طریق آذربایجان و همچنین از طریق ارمنستان و گرجستان به انجام خواهد رسید، بیان کرد: در سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ میلادی قادر هستیم از طریق مسیر جمهوری آذربایجان و حداکثر تا سال ۲۰۱۹ میلادی، این اتصال را از طریق مسیر گرجستان و ارمنستان برقرار کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در یک ماه آینده آمادگی داریم تا ضمن شرکت در اجلاس تفلیس و باکو، قرارداد اتصال شبکه‌های برق، ایران ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و روسیه را نهایی کنیم، افزود: تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های دائمی در زمینه انرژی درسطح معاونان دو وزارتخانه، مرتباً کارها را پیگیری خواهد کرد و تلاش دارد تا در اجرایی شدن پروژه‌ها تسریع شود.

چیت‌چیان سهم تأمین مالی ایران در پروژه نیروگاهی را ۱۵ درصد و سهم شرکت روسی را ۸۵ درصد عنوان و ادامه داد: دوره ساخت نیروگاه ۵ سال است که قرار است سالی ۳ درصد از سهم مالی ایران پرداخت شود.

«الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه بعد از سفر پوتین به ایران، زمینه‌های همکاری ایران و روسیه بخصوص در انرژی، کشاورزی، صنعت وحمل و نقل و آموزه‌های بشر دوستانه، فرهنگ و آموزش، توسعه همکاری‌های نیرو و انرژی، گسترده تر شد، گفت: متن موافقت‌نامه احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی حرارتی در این هفته نهایی خواهد شد و پروژه‌های دیگری نیز از طریق هیات ایرانی و روسی مورد بررسی قرار گرفته که می‌توان به پروژه‌های نوسازی واحدهای تولید انرژی و نوسازی شبکه‌های برق اشاره کرد.

نوواک ادامه داد: جمهوری اسلامی در زمینه انتقال برق از طریق آذربایجان و ارمنستان و گرجستان و اجرای پروژه‌های احداث نیروگاه‌های اتمی آینده خوبی دارد.

وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه، سنکرون کردن سامانه‌های انتقال برق و تحویل و ارسال برق از طرف روسیه و ایران مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: شرکت‌های دو طرف در زمینه فناوری‌های بالا فعالیت دارند و آماده انتقال و تبادل تجربه هستند و در زمینه تجهیزات تولید برق در روسیه و ایران، از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایرانی استقبال می‌کنیم و آماده سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران هستیم.

کد خبر: 3580362
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۰:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.