English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احتمال سهمیه‌بندی برق در ونزوئلا

احتمال سهمیه‌بندی برق در ونزوئلا
در پی خشکسالی شدید در ونزوئلا و کاهش سطح آب سدها در این کشور، هم‌اکنون ونزوئلا با بحران جدیدی در زمینه تأمین برق روبرو است.

لوگوی صبا به نقل از فارس، در پی بروز خشکسالی شدید در ونزوئلا، این کشور در حال حاضر با مشکل جدیدی در حوزه تولید نیرو مواجه شده است.

آب سد گوری در این کشور که حدود نیمی از کل برق ونزوئلا را تأمین می‌کند به شدت کاهش یافته است و به گفته مقامات دولتی ونزوئلا، در صورت ادامه این روند، تولید برق در ونزوئلا به شدت کاهش خواهد یافت.

در حال حاضر 60 درصد از کل برق ونزوئلا از نیروگاه‌های آبی تأمین می‌شود و این سد از جمله مهمترین منابع تولید برق ونزوئلا محسوب می‌شود.

خشکسالی جدید در کنار کاهش سرمایه‌گذاری و همچنین اقدامات تعمیر و نگهداری در حوزه تولید نیروی ونزوئلا از مهمترین دلایل بحران کنونی تولید برق در این کشور محسوب می‌شود.

در حال حاضر ارتفاع سد آب در سد گوری 244 متر بوده و تنها 4 متر دیگر تا توقف ورود آب به توربین‌های تولید برق فاصله مانده است.

بنا به گفته مقامات دولتی ونزوئلا در صورتی که سطح آب این سد به 240 متر کاهش یابد، دولت این کشور اقداماتی را در راستای مدیریت بحران کمبود برق در این کشور اتخاذ خواهد کرد.

بنا به گفته میگوئل آنجل رومرو از جمله اقدامات دولت ونزوئلا در این زمینه، سهمیه‌بندی برق خواهد بود.

بنا به گفته رومرو، علی‌رغم میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته توسط هوگو چاوز رئیس جمهور پیشین این کشور در نیروگاه‌های حرارتی، واحدهای ساخته شده تنها با 50 تا 60 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

پدیده آب و هوایی ال‌نینو خشکسالی شدیدی را در برخی کشورهای آمریکای جنوبی ایجاد کرده است.

کد خبر: 13950114000509
۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۲۲:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.