English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تسهیلات ارزی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تامین شد

تسهیلات ارزی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تامین شد
استاندار لرستان گفت: 196 میلیون و 259 هزار دلار معادل شش هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز نیروگاه سیکل ترکیبی 372 مگاواتی خرم آباد تامین شده است.

لوگوی صبابه نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه درجمع خبرنگاران افزود: این طرح بزرگ بیش از هشت سال در انتظار فراهم شدن شرایط و زیرساخت های متعدد به حالت راکد و تعطیل درآمده بود که پس از یکسال پیگیری و جلسات مختلف با وزارت صنعت معدن و تجارت، صندوق توسعه و بانک ملی، تسهیلات ارزی مورد نیاز طرح تصویب شد.
وی اضافه کرد: بانک ملی با رعایت نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی و طبق ضوابط قانون برنامه پنج ساله توسعه کشور، نسبت به تامین مالی این فقره تسهیلات اقدام خواهد کرد.
بازوند ادامه داد: امید می رود با برنامه ریزی مسئولان، این طرح به عنوان یک مطالبه عمومی بهره برداری شود.
زمین نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به مساحت حدود 100 هکتار در سال های 83 -82 خریداری شد و ساخت آن در سال 87 آغاز و بعد از دو سال کار در ابتدای سال 89 تعطیل شد.
فعالیت دوباره برای اجرای این طرح از بهارسال 91 از سر گزفته شد و تا اواخر اسفندماه 93 نیز ادامه داشت که دوباره متوقف شده است.
نیروگاه گازی سیکل ترکیبی خرم آباد در زمینی به مساحت حدود 100 هکتار ساخته می شود و قرار است برق مورد نیاز واحدهای تولیدی استان را تغذیه کند.

کد خبر: 82037014
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۰:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.