English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۴۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انتقاد شدید از بی‌توجهی دولت به بخش خصوصی در پسابرجام

انتقاد شدید از بی‌توجهی دولت به بخش خصوصی در پسابرجام
رئیس اتاق ایران با انتقاد شدید از بی‌توجهی دولت به بخش خصوصی در دوران پسابرجام، گفت: باز هم بخش خصوصی در رفت و آمدها و قراردادهای جدید نادیده گرفته شد.

لوگوی صبا به نقل از فارس، محسن جلال‌پور در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم در مشارکت بخش خصوصی در فضای جدید اقتصاد ایران، گفت: نگرانی بزرگی که به تازگی فعالان اقتصادی در جریان اقدامات اخیر دولت ملاحظه می‌کنند و ابراز آن از جای جای مجامع بخش خصوصی نیز به گوش می‌رسد، عدم مهیا کردن فضای کار برای بخش خصوصی است که علی‌رغم تمام تأکیدات اتاق ایران برای میدان دادن به حضور بخش خصوصی در اقتصاد، مورد غفلت واقع شده است.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: متاسفانه مشاهده می‌شود در بسیاری از رفت و آمدها، قراردادها و تفاهم‌های جدیدی که در اقتصاد ایران صورت می‌گیرد، شرکت‌های دولتی، خصولتی و غیرمرتبط با بخش خصوصی واقعی اقتصاد، پیشگام هستند و این نگرانی جدی وجود دارد که مجددا بخش خصوصی نادیده گرفته شود و حتی فضایی که در گذشته وجود داشته، از بخش خصوصی گرفته شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون برخی از فضاهایی که در گذشته پیش‌روی بخش خصوصی قرار داشت، محدود شده و انتظار ما این است که همان‌طور که دولت در موضوع فاینانس‌ها، بخش‌های دولتی و نیمه دولتی را پشتیبانی می‌کند، بخش خصوصی را هم مورد حمایت قرار دهد.

به گفته جلال‌پور، متاسفانه دریغ از این توجه سبب می‌شود بخش خصوصی روز به روز نحیف‌تر شود در حالی که سال‌جاری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده و باید در آن فضای مردمی اقتصاد و توسعه بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا، نیاز است در تمام مصوبات و اقدامات، حوزه بخش خصوصی و نگاه به پشتیبانی و ارجح گذاشتن این بخش در اقتصاد مدنظر قرار گیرد در حالی که بلوغ خوب و قابل توجهی در بخش خصوصی را نیز شاهد هستیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: در دو دهه اخیر تا به امروز این بلوغ از مدیران بخش خصوصی ما بروز و ظهور نکرده است در حالی که نمونه کامل این بلوغ بخش خصوصی را می‌توان در سفر لغو شده رئیس جمهور به اتریش به خوبی مشاهده کرد که این بخش وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داد.

وی گفت: بنگاه‌های اقتصادی امسال تاب فشار مالیاتی و محدود کردن فضا را ندارند و این در شرایطی است که متاسفانه هیچ گونه گره‌گشایی در بودجه برای این بخش دیده نمی‌شود؛ بنابراین از دولت می‌خواهیم هم‌اکنون که موعد بررسی و تصویب لایحه بودجه است، این موضوع را به خوبی مدنظر قرار دهد؛ چرا که اهمیت زنده نگاه داشتن بنگاه‌ها بسیار مورد تاکید است.

جلال‌پور گفت: جامعه اقتصادی ایران نیز باید به جذب سرمایه، تکنولوژی روز دنیا و گسترش بازارها بپردازد.

کد خبر: 3600799
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.