English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۴:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برگزاری کنگره جهانی انرژی سال ۲۰۱۶ در استانبول

برگزاری کنگره جهانی انرژی سال ۲۰۱۶ در استانبول
کنگره در برگیرنده محور تخصصی برای توسعه راهبردی بخش نفت و گاز است که به احتمال زیاد توجه ایران را به خود جلب خواهد کرد.
رئیس کمیته ملی انرژی ترکیه از برگزاری بیست و سومین کنگره جهانی انرژی سال ۲۰۱۶ در استانبول خبر داد.
لوگوی صبا به‌ نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مراد مرجان" امروز (دوشنبه) در یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی که در پژوهشگاه نیرو در حال برگزاری است، با اعلام این خبر گفت: کنگره در برگیرنده محور تخصصی برای توسعه راهبردی بخش نفت و گاز است که به احتمال زیاد توجه ایران را به خود جلب خواهد کرد.
وی با تاکید براین که ایران با شرکت در ایران کنگره می‌تواند در مرکز توجه قرار گیرد، افزود: این نخستین بار پس از برداشته شدن تحریم هاست که ایران نیز در کنگره حضور پیدا می‌کند.
مرجان ادامه داد: این کنگره هر سه سال یک بار برگزار می شود و آخرین بار سال 1977 در ترکیه شد، بنابراین اکنون این فرصت را داریم که به بهترین شکل آن را برگزار کنیم.
این مسئول شورای جهانی انرژی گفت: ترکیه  نیازمند همبستگی و یکپارچه شدن در بخش انرژی است و اگر ایران به دنبال فروش گاز خود در اروپا باشد، باید در این زمینه با ترکیه همکاری کند و البته روابط تنگاتنگ و دوگانه ای میان ایران و ترکیه در بخش نفت، گاز و برق وجود دارد.

رئیس کمیته انرژی ترکیه گفت: در این کنگره 70 نشست با حضور سخنرانانی از سراسر جهان برگزار خواهد شد و ما در پی آن هستیم که حضور کلیه وزرای انرژی آفریقا را نیز در یک در این کنگره داشته باشیم تا بتوانند با همتایان خود از سایر کشورها ملاقات کنند.
وی ادامه داد: با این که ترکیه تولید کننده نفت و گاز نیست اما مصرف کننده عمده ای در این خصوص به شمار می رود و نفت و گاز حدود 97 درصد از سبد انرژی ترکیه را به خود اختصاص داده است و ایران یکی از شرکا در این خصوص به شمار می رود.
مراد مرجان در پایان تاکید کرد: بازیگران قدیمی هچون ایران به زودی در این صحنه حاضر خواهند یافت و ما امیدواریم که این کنگره صحنه گفت وگوهای فنی میان مسئولان ایران و سایر کشورها باشد.
کد خبر: 38131
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۳۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.