English
جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹, ۲۲:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توسعه تجدیدپذیرها به اتکای فناوری ایرانی

توسعه تجدیدپذیرها به اتکای فناوری ایرانی
حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی برای توسعه انرژی‌های تجدید پذیر موجب نگرانی در تولید کنندگان داخلی شده، اما این در حالی است که وزارت نیرو سیاست خود را حمایت صد در صد از تولید کنندگان داخلی استوار کرده است.

لوگوی صبا به نقل از ایسنا، سیدمحمد صادق زاده مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) با اشاره به وضعیت مذاکرات صورت گرفته با کشور های خارجی در خصوص انرژی های تجدید پذیر اظهار کرد: تا کنون هیچ مذاکره ای با شرکت های خارجی نداشتیم و هیچ قراردادی با این شرکت ها امضا نشده است.

وی ادامه داد: در زمینه توسعه تجدید پذیرها قرارداد های متعددی با شرکت های خصوصی منعقد شده اما اگر این شرکت ها خودشان تمایل داشته باشند می توانند برای جذب سرمایه گذار  با شرکت های خارجی همکاری کنند.

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) با بیان اینکه این مسئله به طور کامل در اختیار شرکت های داخلی است تاکید کرد: تا کنون هیچ قراردادی با شرکت های خارجی در این زمینه امضا نشده و هیچ تضمینی نیز به شرکت های خارجی داده نشده است.

به گفته صادق زاده تضمینی که سرمایه گذار خارجی داده می شود از سوی سازمان سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی برای تمام سرمایه گذاری ها ارائه می شودو اگر بخش خصوصی داخلی تمایل داشته باشد می‌تواند سرمایه خود را از این طریق تامین کند.

 وی با بیان اینکه ارائه تضمین به سرمایه گذار جزو وظایف وزارت نیرو تعریف نشده است، اظهار کرد: تضامینی که تا کنون به سرمایه گذاران داده شده تضامین عمومی است که وزارت دارایی برای سرمایه گذار خارجی درنظر گرفته است.

کد خبر: 95050100039
۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.