English
یکشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹, ۰۴:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اسقاط نیروگاه های فرسوده زمان بر است

اسقاط نیروگاه های فرسوده زمان بر است
طرح از رده خارج کردن نیروگاه های فرسوده امسال بنا به تاکید وزیر نیرو به اجرا درآمد، اما آن طور که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد نمی‌توان این طرح را در یک بازه زمانی کوتاه اجرایی کرد و به گفته معاون وزیر نیرو برای از رده خارج کردن یک نیروگاه فرسوده نیاز به احداث یک نیروگاه سیکل ترکیبی است.

لوگوی صبا به نقل از ایسنا، هوشنگ فلاحتیان - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - در خصوص اقدامات وزارت نیرو برای از رده خارج کردن نیروگاه های فرسوده اظهار کرد: با توجه به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا دیگر استفاده از نیروگاه های اسقاطی اقتصادی نیست و با وجود نیروگاه های سیکل ترکیبی دیگر جایی برای فعالیت نیروگاه های فرسوده وجود ندارد.

وی ادامه داد: استراتژی صنعت برق این است که راندمان نیروگاه ها افزایش یابد لذا وزارت نیرو در صدد است که به تدریج نیروگاه های قدیمی را بازنشسته کند که برای این مساله نیز تمهیداتی را لحاظ کرده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های افزایش راندمان آغاز شده ،گفت:امیدواریم که در سال‌های آینده بتوانیم با قرار گرفتن نیروگاه‌های سیکل ترکیبی با راندمان بالا در قالب یک حرکت اقتصادی نیروگاه‌های اسقاطی را از رده خارج کنیم.

به گفته فلاحتیان در حال حاضر 3000 مگاوات نیروگاه فرسوده با راندمان کمتر از 30 درصد در کشور فعالیت می کند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا 10 سال آینده این نیروگاه‌ها از رده خارج می‌شوند.

کد خبر: 95050100745
۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.