English
جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹, ۲۳:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پاسخ مدیرعامل ایران ترانسفو به ابهامات اخیر

پاسخ مدیرعامل ایران ترانسفو به ابهامات اخیر
مدیرعامل ایران ترانسفو به شایعات این شرکت بورسی واکنش نشان داد و درباره ۱۱ اقدام هیات مدیره جدید ، علت فروش اقلام مازاد ، سود تقسیمی و آخرین وضعیت ایجاد هلدینگ توضیحاتی ارایه کرد.

لوگوی صبا به نقل از تسنیم، مرتضی فرجی درباره حواشی و شایعات مطرح شده پیرامون ایران ترانسفو در روزهای گذشته، با اشاره به عملکرد هیئت مدیره جدید "بترانس" اظهار داشت:  پس از خرید حدود 30 درصد از سهام ایران ترانسفو توسط شرکت صنعت و تجارت آداک از سازمان خصوصی که کاملاً مطابق با قوانین موجود در عرضه سهام توسط سازمان خصوصی سازی و با نظارت سازمان بورس و بورس تهران انجام یافت، هیئت مدیره جدید شرکت از آبان سال 94 شروع به فعالیت کرد.

وی ادامه داد: در زمان شروع بکار هیئت مدیره جدید ، شرکت با انباشت مطالبات سنواتی به مبلغ 1000 میلیارد تومان داشت و با دریافت معادل همین مبلغ تسهیلات دریافتی از سیستم بانکی با مشکلات شدید نقدینگی روبرو بوده اما اعضاء هیئت مدیره با برگزاری جلسات هر 2 هفته یکبار و حضور بیشتر در شرکت تلاش برای بهبود شرایط نابسامان به جا مانده از سوء مدیریت های گذشته را آغاز کردند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با این اوصاف طی همین مدت، حداقل 11 اقدام مهم توسط مدیریت جدید انجام شد.

به گفته فرجی این اقدامات شامل اتمام انتقال کارخانه ری به شهرک جدید صنعتی پرند بعد از وقفه های طولانی نسبت به زمان برآوردی اتمام پروژه در سنوات گذشته ، ایجاد سیستم گزارشدهی عملکردی و مالی در سطوح مدیریت ارشد شرکتهای گروه، تشکیل کمیته وصول مطالبات و تاُکید بر پیگیری سریع تر و یافتن راه حلهای جدید وصول مطالبات سالیان گذشته به منظور بهبود شرایط نقدینگی شرکت، تصویب ورود شرکتهای زیرمجموعه به فرابورس و پیگیری مراحل اجرایی، تدوین راهکارهای لازم برای تحویل به موقع محصولات و خدمات پس از فروش، پیگیری موارد قانونی مربوط به افزایش تعرفه ترانس های وارداتی، نظارت و پیگیری بر روند بازپرداخت تسهیلات گروه، یافتن منابع ارزان و جایگزینی تسهیلات ارزان قیمت با تسهیلات گران قیمت، تاُکید نظارت دقیق بر روند خرید مواد اولیه به منظور کاهش نرخ هزینه و کاهش نرخ برخی اقلام تا بیش از 25 درصد، برقراری ارتباط و مذاکره با شرکت های معتبر خارجی به منظور دریافت دانش فنی و توسعه روابط اقتصادی، یکپارچه کردن سازمان فروش در بخش ترانس ها، توزیع، فوق توزیع  و قدرت در شرکت بازرگانی و تاکید بر روشهای علمی بازار جهت بازاریابی و فروش محصولات شرکت و مذاکره با شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی به منظور یافتن تاُمین کننده مالی معتبر و ارزان هستند.

وی با اشاره به نبود ایرادی در تقسیم سود، اظهار داشت: در مجمع عمومی سال مالی مربوط به اسفند سال گذشته نیز و با رای اکثریت سهامداران، 50 درصد از سود محقق شده تقسیم شد که با توجه به با رعایت تمام موارد قانونی و نظارت حسابرس مستقل و نماینده سازمان بورس، هیچ ایراد قانونی به آن وارد نیست.

مدیرعامل ایران ترانسفو در رابطه به اقدام به فروش اقلام مازاد این شرکت بورسی نیز توضیح داد: طبق مصوبه 5 خرداد 95 هیئت مدیره مقرر شد با هدف بازپرداخت تسهیلات بانکی و افزایش توان نقدینگی و عملیاتی، مبادرت به فروش اقلام مازاد شود . این تصمیم مورد توافق همه اعضاء هیئت مدیره بوده و تنها مرتبط به یک یا چند نفر از اعضاء هیئت مدیره نیست.

به گفته فرجی طبق توضیحات اعلامی در مجمع ، هزینه مالی سال گذشته نسبت به سال 93، 30 درصد افزایش یافته که یکی از دلایل اصلی این تصمیم کاهش هزینه های مالی شرکت بوده است.

وی در مورد ایجاد هلدینگ برای شرکت نیز توضیح داد: تمام جنبه های تشکیل هلدینگ تحت بررسی بوده و مطمئناً انجام این امر نیاز به مصوبات قانونی خواهد داشت.

فرجی در پایان به شایعات مطرح شده در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: رواج هرگونه افترا، تهمت و یا شایعات بی اساس و بدون مدارک قانونی، مستند و منطقی به شرکت ، هیئت مدیره و سهامداران در فضای مجازی به منزله تشویش اذهان عمومی، کاهش اعتبار شرکت نزد مشتریان و جلوگیری از روند عادی تولید و فروش بوده و موجب بروز خسارت های جبران ناپذیر مادی و معنوی و به تبع آن سهامداران، مدیران و کارکنان و مشتریان شرکت خواهد بود.

کد خبر: 1149284
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.