English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۵۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پرداخت 400 میلیون دلار از بدهی های وزارت نیرو به صنایع

پرداخت 400 میلیون دلار از بدهی های وزارت نیرو به صنایع
معاون وزیر نیرو در امر برق از پرداخت حدود 400 میلیون دلار از بدهی های وزارت نیرو به صنایع خبر داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج ، عباس علی آبادی معاون وزیر نیرو با بیان این خبر گفت: با دریافت مطالبات سال گذشته خود از بانک مرکزی و همچنین با استفاده از منابع سال 87 قسمت اعظم بدهی وزارت نیرو به صنایع مختلف پرداخت شده است و این وزارتخانه تمام بدهی های سال گذشته خود را پرداخت کرده است.
وی در خصوص بدهی وزارت نیرو به اعضای سندیکا اظهار داشت: پرداخت بخشی از بدهی وزارت نیرو به اعضای سندیکا نیز در قالب همین رقم صورت گرفته است.
وی با اشاره به مساعدت دولت، مجلس و بانک مرکزی در زمینه پرداخت بدهی ها بیان کرد: این امر موجب تحرک بسیار خوبی در وزارت نیرو و سایر صنایع شد که امیدواریم اثر مطلوبی بر وضعیت برق کشور داشته باشد.

اراده وزارت نیرو در تسریع واگذاری نیروگاه ها
علی آبادی در پاسخ به این سوال خبرنگار موج که واگذاری نیروگاه ها در چه مرحله ای است گفت: اراده وزارت نیرو تسریع روند واگذاری نیروگاه ها به بخش خصوصی است و این اراده به طور قطع دنبال خواهد شد.
وی افزود: البته در این راستا مشکلات و موانعی نیز وجود دارد که نیاز به بررسی دارد.

اعمال خاموشی تنها برای واحدهای پرمصرف
معاون وزیر نیرو در امر برق در خصوص طرح مشترکی که میان وزارت نیرو و وزارت صنایع برای تشویق واحدهای صنعتی کم مصرف اعمال می شود، گفت: تلاش ما براین است که سیاست های کاهش مصرف را اعمال کنیم و بخش هایی که مصرفی مطابق با الگوی وزارت نیرو دارند را تشویق کنیم.
وی اضافه کرد: بهترین تشویق برای این واحدها آن است که آن ها را مشمول خاموشی قرار ندهیم که این سیاست تا حدودی اعمال شده است.
وی در خصوص اعمال این طرح برای واحدهای خانگی اظهار داشت: در حال تدارک برنامه ای هستیم که براساس آن خاموشی تنها برای واحدهای صنعتی، تجاری و خانگی اجرا شود.
علی آبادی در توضیح این طرح بیان کرد: امیدواریم با تصویب و اجرایی شدن این طرح تنها کسانی خاموشی داشته باشند که در به وجود آمدن آن مقصر هستند.

در حال تعمیر نیروگاه ها هستیم
معاون وزیر نیرو در امر برق در خصوص تعمیرات نیروگاه ها گفت: برنامه تعمیر نیروگاه ها برنامه ای دائمی است اما بعضی از این تعمیرات به صورت سالیانه و دوره ای انجام می شود.
وی با بیان این که بخش عمده ای از تعمیرات نیروگاه ها در فصل پاییز انجام می شود اظهار داشت: در حال حاضر تعدادی از نیروگاه ها برای تعمیر از مدار خارج شده اند اما تعمیراتی که موجب شود بخش اعظمی از نیروگاه ها از مدار خارج شوند در فصل پاییز انجام می شود.
وی با اشاره به این مطلب که ما در وضعیت سربه سر هستیم اذعان داشت: همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم ترجمه هرحادثه ای می تواند خاموشی باشد اما به لطف خدا و همکاری مردم و صرفه جویی در مصرف خوشبختانه در روزهای اخیر خاموشی زیادی اعمال نشده است.

کاهش مشکلات صنعت برق با تخصیص منابع مالی
علی آبادی با بیان این مطلب که اگر به صنعت فرصت بدهند مشکلات صنعت برق به خصوص در زمینه برق کاهش می یابد، گفت: با تامین منابع مالی مورد نیاز می توانیم آینده خوبی را در صنایع کشور رقم بزنیم.
وی در خصوص طرحی که براساس آن منابع مورد نیاز صنایع به صورت هفتگی پرداخت می شود اذعان داشت: اگر این طرح اجرایی شود شاهد اتفاقات خوبی در برق کشور خواهیم بود.

دعوت مردم به آرامش
معاون وزیر نیرو با اشاره به رسالت جامعه خبری اظهار داشت: متاسفانه خبرنگاران سعی دارند که تنها نکات منفی را منعکس کنند و توجه چندانی به این امر ندارند که وظیفه اصلی
جامعه خبری اطلاع رسانی صحیح به مردم است.
وی افزود: باید واقعیت ها را منعکس کرد و در کنار دعوت مردم به آرامش به آن ها قول و وعده بی اساس داده نشود.
وی اضافه کرد: به مردم بگویید که اگر مصرف را کنترل کنند و همکاری لازم را انجام دهند، اگر پول و اعتبارات در اختیار ما قرارگیرد و اگر اتفاق ویژه ای نیفتند که منجر به خروج اضطراری نیروگاه ها از مدار نشود خاموشی نخواهیم داشت.
موج
۹ مهر ۱۳۸۷ ۰۸:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.