English
پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱, ۰۵:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

به همت مجموعه قدس نیرو؛ دوره آموزشی و توجیهی گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیستی«IEA» برگزار گردید

به همت مجموعه قدس نیرو؛ دوره آموزشی و توجیهی گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیستی«IEA» برگزار گردید
شرکت «قدس نیرو» به عنوان یکی از حامیان حفاظت از محیط زیست در صنعت، اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی و توجیهی در حوزه ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه‌های سد، نیروگاه و آب و فاضلاب کرد.


صبا همگام با گسترش روز افزون مسائل ملی و بین المللی محیط زیست و رشد و توسعه صنعت در کشور و همچنین حساسیت های سازمان حفاظت محیط زیست ایران به تدوین گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیست در سال های اخیر ، شرکت مهندسی قدس نیرو به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه اجرا و مشاوره طرح های عمرانی و صنعتی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی و توجیهی "ارزیابی اثرات محیط زیستی(
EIA) پروژه های سد، نیروگاه و آب و فاضلاب کرد.

 

این دوره در تاریخ 05/07/1395 به صورت یک روزه در سالن اجتماعات شرکت قدس نیرو برگزار گردید.

در بخش ابتدایی این نشست با حضور برخی دست اندرکاران محیط زیست کشور از ارگانهای دولتی و غیر دولتی، قوانین مقررات و دستورالعمل های محیط زیست کشور و همچنین نحوه تدوین گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیست بخصوص در پروژه های سد و نیروگاه مورد بحث و تدریس قرار گرفت.

در ادامه و در بخش دوم کارگاه آموزشی  با  حضور جناب آقای مهندس هادی نیا دبیر کمیته فنی و نظارتی دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست ایران، نقطه نظرات و ملاحظات این سازمان در خصوص گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیست عنوان شد. در ادامه تعارضات ، مشکلات و چالش های موجود فی مابین ارگانهای حاضر در جلسه و سازمان محیط زیست در راستای اخذ مجوزهای محیط زیستی برای اجرای پروژه های عمرانی و صنعتی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است؛ از نقاظ قوت در این دوره می‌توان به بحث و تبادل نظر در زمینه ملاحظات سازمان حفاظت محیط زیست و حساسیت های این سازمان در خصوص  فصل ها و بخش های مختلف گزارشات ارزیابی اثرات محیط زیستی اشاره داشت. به طور حتم اگاهی از رویکرد های‌سازمان محیط زیست  موجبات تسریع در روند اخذ مجوز های محیط زیست را فراهم می‌آورد .

 

در پایان، پایگاه اطلاع‌رسانی صبا امیدوار است برگزاری چنین دوره ها و جلسات هم اندیشی موجب اعتلای جایگاه محیط زیست کشور گردد.

کد اختصاصی -126355
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۶:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.