English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زمستان امسال 75میلیون لیتر سوخت مایع به نیروگاههای کشور تحویل می شود

زمستان امسال 75میلیون لیتر سوخت مایع به نیروگاههای کشور تحویل می شود
مدیر تامین و توزیع فرآورده های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، پیش بینی می شود در زمستان امسال روزانه 73 تا 75 میلیون لیتر نفت گاز و نفت کوره به نیروگاهها تحویل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، "فرید عامری" گفت: زمستان امسال روزانه 43 میلیون لیتر نفت کوره و 30 میلیون لیتر نفت گاز به مصرف کنندگان عمده فرآورده های نفتی تحویل داده می شود.
وی ظرفیت ذخیره سازی انبارهای سوخت کشور را 9 میلیارد لیتر عنوان کرد و گفت: در شش ماه دوم امسال مخازن از بنزین موتور انباشته می شوند تا در 6 ماه نخست سال بعد استفاده شوند.
فرید عامری با بیان اینکه نیروگاهها و کارخانه ها از مصرف کننده های عمده فرآورده های نفتی هستند، گفت: به دلیل اینکه در زمستان مصرف گاز در بخش خانگی در حد زیادی افزایش می یابد و به نیروگاهها نمی رسد، سوخت مایع جایگزین گاز در نیروگاهها می شود.
وی افزود: نیروگاهها نیز از محل ذخیره سازی خود روزانه 18 میلیون لیتر نفت کوره و 12 میلیون
لیتر نفت گاز برمی دارند که در کنار 43 میلیون لیتر سوختی که شرکت ملی پخش به آنها می دهد، روزانه حدود 103 میلیون لیتر نفت کوره و نفت گاز به وسیله نیروگاهها در کشور استفاده می شود.
مدیر تامین و توزیع فرآورده های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در ادامه افزود: تا پایان مهر ماه سال جاری مخازن نیروگاهها از فرآورده های مورد نیاز خود انباشته می شود تا از ابتدای فصل سرما هم تحویل روزانه به آنها داشته باشیم و هم خودشان از مخازنشان برداشت کنند تا کشور دچار مشکل نشود.
عامری ظرفیت ذخیره سازی کنونی را 3 میلیارد و 200 میلیون لیتر خواند و گفت: هم اکنون حدود 2 میلیارد و 800 میلیون لیتر از آن پر شده است و تا پایان مهر باید ظرفیت باقیمانده مخازن در انبارها و نیروگاهها را پر کنیم.
وی یکی از موضوع های مهم برای فصل زمستان را انتقال نفت کوره از جنوب کشور برای نیروگاههای حرارتی مثل نکا، سهند، شهید رجایی و سایر نیروگاهها عنوان کرد که باید روزانه 43 میلیون لیتر نفت کوره تحویل داده شود.
عامری افزود: از این میزان روزانه حدود 30 میلیون لیتر نفت کوره از جنوب کشور به مناطق شمالی، بخشی از آن توسط هزار نفتکش جاده پیما و بخشی هم به وسیله حمل و نقل ریلی به مرکز کشور منتقل می شود.

ایرنا
۱۰ مهر ۱۳۸۷ ۰۷:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.