English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۰:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دست از سر خشکسالی بردارید

دست از سر خشکسالی بردارید
تقریبا تمامی مسئولان وزارت نیرو متفق القول علت اصلی خاموشی ها را خشکسالی اعلام کرده و بسیاری از کم کاری ها و عدم مدیریت ها را در پشت پرده پنهان می کنند.

ایسکانیوز : از زمانی که سازمان هواشناسی خشکسالی را به اطلاع مسئولین مربوطه رساند، ابتدا آواز کم آبی و سپس کمبود برق سرداده شد.
همه مردم فکر می کردند که در سالی که به خشکسالی معروف شده است کمبود آب و قطعی آن بیداد خواهد کرد و نبود این ماده حیاتی عرصه را بر آنان تنگ تراز قبل می کند.
خدا به مسئولین خیر دهد که تمام تلاش خود را برای تامین آب شرب انجام داده و به وعده های خود مبنی بر عدم قطعی آب در شهرهای بزرگ عمل کردند.
امسال مردم با خشکسالی ای دست و پنجه نرم کردند که مشکل اصلی آن کمبود آب نبود بلکه کمبود برق موجبات نارضایتی آنان را فراهم کرده بود.
بماند که این خاموشی ها در ابتدا به طور ناگهانی اعمال می شد و هیچ برنامه خاصی برای آن در نظر گرفته نشده بود و البته خسارات فراوانی را به صاحبان صنایع، ارگان های گوناگون و حتی به منازل مسکونی وارد کرد.
پای صحبت مسئولین نیرو که بنشینید ؛ علت اصلی این خاموشی ها و اختلال در کار برق رسانی را خشکسالی و کاهش تولید و بعضا خروج نیروگاه های برق آبی از مدار تولید اعلام می کنند.
قابل توجه است که چندی پیش همایون حائری، معاون تولید شرکت توانیر اعلام کرده است که واحدهای حرارتی نسبت به سال گذشته 16 درصد برق بیشتری تولید کرده اند و این درحالی است که نیروگاه های برق آبی تنها 10 درصد برق مورد نیاز کشور را تامین می کنند.
ناگفته نماند که حائری در آخرین نشست خود، سهم تامین برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه های برق آبی را 10 درصد اعلام کرد.
بهتر نیست که مسئولین دست از سر خشکسالی برداشته و در راستای رفع علت های اصلی کمبودها و مدیریت های کارا قدم بردارند؟!
بهتر نیست که بیشتر به تلفات و فرسودگی شبکه های برق توجه شود و به جای گشتن به دنبال دلیل برای نقصان ها اقدام به رفع آنان کرد؟

ایسکانیوز
۱۰ مهر ۱۳۸۷ ۰۷:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.