English
شنبه، ۲ بهمن ۱۴۰۰, ۱۵:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افتتاح پنجمین همایش ملی توربین گاز در دانشگاه علم و صنعت

افتتاح پنجمین همایش ملی توربین گاز در دانشگاه علم و صنعت
پنجمین همایش ملی توربین گاز با حضور مهمانان و سخنرانان داخلی و خارجی در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرد.

صبا به نقل از ایرنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه روز سه شنبه در افتتاحیه پنجمین همایش ملی توربین گاز گفت: با توجه به اهمیت موضوع فناوری و فناوری های نو در کشور، دانشگاه های ما مصمم هستند در انتقال و بومی سازی این فناوری ها نقش اساسی ایفا کنند.
دکتر 'تورج محمدی' افزود: دانشگاه علم و صنعت ایران نیز به عنوان دانشگاه پیشرو و پیشگام در توسعه فناوری و ارتباط با صنعت، این بحث را به صورت جدی پیگیری کرده و نمونه آن، توربین گاز است که در دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه پی ریزی و دنبال شده است.
وی ابراز امیدواری کرد در سال های آتی، برگزاری همایش توربین گاز از سطح ملی به بین المللی ارتقا یابد.
دبیر همایش نیز در این مراسم به مرور پیشرفت های عمده و اساسی کشور در زمینه توربین های گاز پرداخت و از جمله این موفقیت ها به طراحی و ساخت توربین گاز IGT25 و موتور توربو جت «اوج» اشاره کرد.
دکتر 'رضا تقوی'، محفظه احتراق و کنترل حرارت، ارتعاشات و استحکام، کمپرسور و توربین، کنترل و عملکرد، مواد و ساخت را پنج موضوع نشست ها و محورهای تخصصی این همایش دو روزه اعلام کرد و گفت: بیش از 70 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که 64 عنوان پذیرفته شده و به صورت شفاهی ارائه می شود.
به گفته وی، 78 درصد مقالات همایش را مراکز دانشگاهی ارسال کرده اند که در بین آنها بیشترین مقالات مربوط به دانشکده های مهندسی مکانیک و مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران است.
در این همایش، پروفسور نسترینکو استاد دانشگاه هوایی مسکو در زمینه «کاربرد موتورهای توربینی کوچک در هواپیماهای مدرن» و دکتر 'مرتضی منتظری' رئیس پژوهشکده توربین گاز نیز با موضوع شبکه توربین ایران، سخنرانی علمی داشتند.
پنجمین همایش ملی توربین گاز توسط دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران و با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای دانشگاهی و صنعتی در حوزه توربین گاز، هموارسازی نقشه راه طراحی، ساخت و بهره برداری صنعت توربین گاز، استحکام بخشی بیشتر به همکاری های صنعت و دانشگاه و نیز شناسایی گلوگاه ها و نیازهای صنعت برگزار می شود.
شرکت توربو کمپرسور نفت، پژوهشکده توربین گاز، شرکت ملی گاز ایران، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی و شرکت توگا، حامیان پنجمین همایش ملی توربین گاز هستند.
قرار است فردا همزمان با دومین روز برگزاری این همایش ملی (19 آبان ماه) میزگرد تخصصی «شبکه توربین گاز ایران» با حضور دکتر 'منوچهر منطقی' رئیس ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ریاست جمهوری، یکی از استادان دانشگاه استونگر نروژ و معاون پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز برگزار شود.

کد خبر: 82300143
۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.