English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

600 مگاوات نیروگاه زیست توده در کشور احداث می شود

600 مگاوات نیروگاه زیست توده در کشور احداث می شود
قائم مقام وزارت نیرو از انعفاد قرارداد احداث 70 مگاوات نیروگاه بادی و 600 مگاوات نیروگاه برای تولید برق از منابع زیست توده ( توده های زنده ) بین وزارت نیرو و بخش خصوصی خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، "حمید چیت چیان " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران از ایران به عنوان یکی از پنج کشور مطرح جهان به لحاظ برخورداری از فناوری ایجاد نیروگاه های حرارتی خورشیدی نام برد.
وی با اشاره به ظرفیت های مناسب موجود در کشور برای توسعه تولید برق از انرژی های تجدید پذیر، بر لزوم توجه دولت و مجلس برای سرمایه گذاری در این بخش تاکید کرد.
قائم مقام وزارت نیرو سپس با بیان آنکه سالانه یارانه های سنگینی برای استفاده از سوخت های فسیلی در کشور پرداخت می شود، افزود: بخشی از این سرمایه گذاری ها باید برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر به منظور تولید برق اختصاص یابد.
وی سپس اظهار داشت: پیشنهاد ساخت سه هزارمگاوات نیروگاه جهت تولید برق از انرژی های تجدید پذیر در کشور نوسط بخش خصوصی اکنون در دست بررسی است .
به گفته چیت چیان ، تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر افزون بر آنکه هیچگونه آلودگی محیطی ایجاد نمی کند، سبب ذخیره منابع سوخت های فسیلی مانند گاز و نفت برای نسل های بعدی می شود.
وی سپس اقدامات صورت گرفته برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در تولید برق را با توجه به ظرفیت های موجود در کشور، کمرنگ خواند و از دولت و مجلس خواست که در بودجه سال آینده ساز و کاری را برای افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش طراحی و تدبیر کنند.
به گفته چیت چیان ، تاخیر در این خصوص سبب از دست رفتن فرصت ها برای کشور خواهد شد.
قائم مقام وزارت نیرو همچنین از سرمایه گذاری سازمان انرژی های نو ایران (سانا) برای بهره گیری از نیروگاه های حرارتی خورشیدی در شیراز با همکاری دانشگاه شیراز خبر داد و افزود: اقدام هایی نیز برای بهره گیری از یک نیروگاه در یزد صورت گرفته است .
وی در پایان اظهار داشت : اگرچه هزینه سرمایه گذاری برای تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر بیشتر از نیروگاه های دارای سوخت فسیلی است ، اما هزینه بهره برداری از این روش بسیار پایین تر از روش های معمول موجود است .

ایرنا
۱۴ مهر ۱۳۸۷ ۰۸:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.